Aksaray'da Çorba Projesi Hayata Geçiyor

Aksaray Belediyesi, çorba evi projesini gerçekleştiriyor. Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında hayata geçecek olan 'çorpa projesi' vatandaşların içini ısıtacak.

Yerel 11.07.2020, 21:10 11.07.2020, 22:31
Aksaray'da Çorba Projesi Hayata Geçiyor

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer tarafından başlatılan Çorba Projesi hayata geçiyor. Daha önce mobil araçlarlasıcak çorba ikramında bulunan belediye Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanına oluşturulan aşevinden sağlık çalışanlarına ve hasta yakınlarına sürekli hizmet verecek. Böylece çorba evi projesi ile vatandaşların içi ısıtılacak.

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile vatandaşlarının her zaman yanında duran Aksaray Belediyesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanında 13 metrekare alan üzerinde inşa ettiği çorba evinin açılışını yapmaya hazırlanıyor.

Çorba Evi İnşaat çalışmaları tamamlandı. çorba evinin yakın bir zamanda açılması bekleniyor. Çorba Evinin hizmete açılması ile birlikte Aksaray Belediyesine bağlı ekipler hafta içi her gün sabahın erken saatlerinde ücretsiz olarak çorba ikramında bulunacak. Çorba ikramı günün ilerleyen saatlerine kadar devam edecek.

Vatandaşların içini ısıtacak bir proje olan Çorba Evi projesi ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Evren Dinçer şu açıklamada bulundu; "Daha önce mobil çorba aracımız ile vatandaşlarımıza bu hizmeti sunuyorduk. Çorba ikramında bulunduğumuz vatandaşlarımız bu hizmetten memnun kaldıklarını bizlere ilettiler. Eğitim ve Araştırma Hastanemizin yanına sağlık çalışanlarımıza ve hasta yakınlarına sürekli hizmet edebilecek bir proje tasarladık. Yakın bir zamanda hizmete açacağız.’’ 

Evren Dinçer, Mobil Çorba projesini bir adım öteye taşıyarak Çorba evi projesini yakın zamanda açılışını gerçekleştirecek.

Evren Dinçer Kimdir?

1981 yılında Aksaray’da doğan Evren DİNÇER, ilk, orta ve yükseköğrenimini Aksaray’da tamamladı. 

Lisans eğitimini Niğde Üniversitesi Aksaray İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamlayan Evren DİNÇER, Yüksek Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan Kaynakları Yönetimi alanında tamamladı. Ankara Üniversitesi, İnsan Kaynakları Yönetimi alanında Doktorasına devam etmektedir. 

2006 yılında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığında Devlet Personel Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Evren DİNÇER, 2009 yılında Devlet Personel Uzmanı kadrosuna atandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Personel Dairesi Başkanlığı görevlerini de yürüten Dinçer, Ankara ve Nevşehir Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurul üyeliklerinde bulundu. Evren Dinçer, birçok STK içerisinde yer aldı. Akademik alanda yayımlanan çeşitli makale ile tebliğleri bulunan, evli ve bir çocuk sahibi olan Evren Dinçer, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti Aksaray Belediye Başkanı seçildi. Evli olan Dinçer Aksaray´ın yerlilerindendir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)