Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Yapacağımız Çok İş Var!

2019 Yerel Seçimlerinde MHP’den Samsun Alaçam İlçesi Belediye Başkanı seçilen İlyas Acar, Göreve başladığımız günden bugüne kadar yaptıkları işleri sıraladı. Peki İlyas Acar kimdir, kaç yaşındadır, hangi okulu bitirmiştir?

Yerel 08.03.2020, 01:09 18.03.2020, 17:08
Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Yapacağımız Çok İş Var!

Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, halkın memnuniyeti adına gece - gündüz çalıştıklarını Alaçamlıların takdir etmesi kendilerini motive ettiğini belirterek göreve gelmelerinin ardından bu güne kadar yaptıkları işleri sıraladı.

Alaçam Belediye Başkanı Acar, madde madde yaptıkları işleri şu şekilde sıraladı:

  • 2009/2014 yılları arasında yaptırdığımız pazar yerinin etrafını kapatarak, kış aylarında hem pazar yeri esnafımızın,hemde alışveriş yapan halkımızın sıcak bir ortamda, rahatça alışveriş yapmasını sağladık.
  • Mahallelerimizde yaptığımız asfalt çalışmalarıyla, ulaşımın daha iyi şartlarda gerçekleşmesini sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz.
  • Belediyemizin içini ve dışını ilçemize yakışır şekilde ıslah ettik.
  • İlçemize doğalgaz müjdesini verdik!
  • Karşıyaka mahallemizdeki kırık köprünün yapımına yeniden başladık.
  • İlçemizde yıllardır gerçekleştirdiğimiz sünnet şölenlerimizi bu senede düzenleyerek,ihtiyaç sahibi çocuklarımızı ücretsiz sünnet ettirdik. Bu kapsamda ilçe halkımızı, sanatçılarımızla bir araya getirerek sosyal faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam ettik.
  • Genç İş Adamları Derneğinin kuruculuğunu üstlenerek, ilçemizde istihdamı artıracak fikir arayışlarına girdik.
  • Temelini atmış olduğumuz Geyikkoşan Sosyal Tesislerimizin yapımına hızla devam etmekteyiz.
  • Belediyemize ait binaların tadilatlarını gerçekleştirerek,ilçemize yakışır hale getirdik.

Halkımızın memnuniyeti adına gece gündüz demeden çalışma gayreti içerisindeyiz. Halkımızında bunu takdir etmesi, bizleri motive etmektedir. Şahsım ve ekibim adına kıymetli hemşehrilerimize teşekkür ederim. Daha yapacağımız çok iş var. Her şey daha güzel bir ALAÇAM için!

İlyas Acar Kimdir?

21 Mayıs 1968 yılında Samsun Alaçam'da dünyaya gelen İlyas Acar, İlk, orta ve lise tahsilimi Alaçam'da tamamladı ve 1988 yılında Van - Çaldıran'da askerliğini tamamlayarak, 1991-92-93 ve 94 yıllarında Alaçam İlçesi, Gökçeağaç Oymağı, Bahşioymağı ve Pelitbükü köylerinde vekil öğretmenlik görevlerinde bulundu. Evli iki çocuk babası İlyas Acar, 2009 Yerel Seçimlerinde MHP’den Alaçam İlçesi Belediye Başkanı seçilmişti. İlyas Acar, 2019 Yerel Seçimlerinde MHP’den Samsun Alaçam İlçesi Belediye Başkan adayı ve yapılan seçimlerin ardından Alaçam Belediye Başkanı oldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442