Alaşehir'e Muhteşem Proje

Alaşehir programında ilk olarak Alaşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ile bir araya gelen Başkan Ergün, Alaşehir’in öncelikli projeleri arasında yer alan hal binası, yeni otogar ve kavşak projelerinin 2015 yılı başından itibaren ihale sürecine hazır olacağını müjdeledi.

Yerel 06.06.2014, 17:42 06.06.2014, 18:04
Alaşehir'e Muhteşem Proje

 Alaşehir programında ilk olarak Alaşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ile bir araya gelen Başkan Ergün, Alaşehir’in öncelikli projeleri arasında yer alan hal binası, yeni otogar ve kavşak projelerinin 2015 yılı başından itibaren ihale sürecine hazır olacağını müjdeledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk da yer aldı. Öncelikle kendilerini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, “Sizleri Alaşehir’de ağırlamaktan büyük keyif alıyoruz. Seçim döneminde de sık sık bir aradaydık. Şuanda hem Manisa’nın hem de Alaşehir’in beklentileri yükseldi. Vatandaşlarımızın tekrar güvenoyunu alarak Alaşehir için hizmete devam ediyoruz. Ben şahsınızda hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. Onların bu beklentilerini yerine getirmek için inşallah işbirliği içinde çalışacağız” dedi.

Alaşehir İçin Güzel Haberler Yolda

Alaşehir için hazırladıkları projeleri hayata geçirmek adına çalışmalara başladıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de en kısa sürede Alaşehir’e güzel haberleri vermek istediklerini söyledi. Amaçlarının ilçeye yapılması planlanan hal binası, yeni otogar ve kavşak projelerini 2015 yılı başına kadar ihale sürecine hazır hele getirmek olduğunu belirten Başkan Ergün, “Çok şükür el birliğiyle çalışarak, vatandaşlarımızın da teveccühüyle bu makama layık görüldük. Bundan sonra 5 yıl boyunca Manisa merkezinde yapmış olduğumuz hizmetleri il bütününe yaymak için çalışacağız. Elbette Alaşehir’in de öncelikli projeleri var. İnşallah Alaşehir’e güzel haberleri yakın bir süre içinde veririz. Garaj, kavşak ve hal binası konusunda yetkililerden bilgileri aldık. Bu kapsamda ilgili daire başkanlıklarımız çalışmalarına başladı. Umarım prosedür sürecinin tamamlanmasıyla birlikte 2015 yılı başında bu projelerimizi ihale safhasına taşırız. Allah çıktığımız bu güzel yolda bizleri utandırmasın. İnşallah tüm ilçelerimize ihtiyaçları olan hizmetleri imkanlarımız ölçüsünde ulaştıracağız” diye konuştu. Makam ziyaretinin ardından Pazar Camii’nde namaz kılan Başkan Ergün ve beraberindekiler, esnafa hayırlı işler diledi. Alaşehirli vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Ergün, hemşerileriyle sohbet etme imkanı buldu.

ALAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİMDİR

05 Ağustos 1963 yılında İzmir’de dünyaya gelen Dr. Gökhan KARAÇOBAN, ilkokulunu İzmir’de, ortaöğrenimini Alaşehir Ortaokulu’nda, lise öğrenimini Söke Lisesi’nde bitirerek, Üniversite hayatını Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tamamlamıştır.

  1994 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Alaşehir İlçe Teşkilatının ilk ve tek Belediye Meclis Üyeliğini, 1999 yerel seçimlerine kadar sürdürmüştür. 1999 yılı yerel seçimlerinde iktidar olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin sekiz meclis üyesinden biri olarak görev yaptı. Aynı zamanda 1999-2001 yılları arasında, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanlığı görevini sürdürdü. 2002 yılında milletvekili adayı oldu. 2002 yılı genel seçimlerinden sonra ise aktif siyasi yaşamına 2008 yılına kadar ara verdi. 2009 yılı başında aktif siyasette yerini alarak yine Milliyetçi Hareket Partisinden Alaşehir Belediye Meclis Üyesi seçildi. Seçimlerin hemen ardından Alaşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2009-2011 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürürken Belediye Başkanı Kadir DAŞ’ın genel seçimler nedeniyle istifa etmesi üzerine, Belediye Meclisindeki oy çokluğuyla resmen Alaşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

  15 Mart 2011 tarihinden itibaren Belediye Başkanlığını sürdüren ve iyi derecede İngilizce bilen Dr. Gökhan KARAÇOBAN, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
açık