Ali Sukas Kimdir, Nerelidir?

Ali Sukas kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır. Ali Sukas, 5. LAYSİAD genel kurulunda başkan seçilmesinin ardından kim olduğu merak edilmeye başladı. İşinsanı Ali Sukas ne iş yapmaktadır, özgeçmişi nedir?

Yerel 12.07.2020, 20:30 15.02.2021, 15:15
Ali Sukas Kimdir, Nerelidir?

Ali Sukas, LAYSİAD Ladikli Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği 5. Olağan Genel Kurulunda başkan seçilmesinin ardından kim olduğu merek edilmeye başladı. Ali Sukas kimdir, nerelidir, ne iş yapmaktadır? Ali sukas ile ilgili öz geçmişine dair bütün bilgileri haber içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ali Sukas kimdir?

1973 Ladik'te doğan Ali Sukas, ilk orta ve liseyi Ladik te bitirdi, Uzun yıllar futbol oynayan Ali Sukas, Talihsiz bir kaza sonucu futbolu bıraktı. Daha sonra askerliğini bitirerek toptan çimento ve nakliye işlerine giren Ali Sukas, Baba ve amcasından kalan şirketi yönetmektedir. Ali Sukas, Akdağ yatırım AŞ nin ortaklarındandır. Ladik'te saygın bir işinsanı olan Ali Sukas siyasette ve ticarette ladik ve Ladiklilerin hizmetinde olduğunu belirtmektedir.

Ladikli Yönetici ve Sanayici İş Adamları Derneği (LAYSİAD) 5. Olağan Genel Kurulu'nu yaparak LAYSİAD başkanlığına Ali Sukas'ı seçti. Bugün genel kurulda başkan seçilen Ali Sukas, konuşmasında, "LAYSİAD, menfaat ya da siyasi bir dernek olmadığını, kuruluş amacının Ladik’e hizmet edebilmek ve Ladiklilerin birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Başkan Sukas, LAYSİAD, kuruluş amacına uygun olarak ilk kurulduğu andan itibaren sadece bir dernek değil iş ve istihdam sağlayan bir kuruluş olduğunun da altını çizdi."

İşadamı Ali Sukas, sosyal ve siyasi faaliyetlerlede yakından ilgilenerek, 10 yıl Ladik Belediyespor kulüp başkanlığı, Ladik Ülkü ocakları'nda yöneticilik, Milliyetçi Hareket Partisi'nde ilçe yöneticiliği ve iki dönem MHP belediye meclis üyeliği yapan Ali Sukas, Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)