Anneler gününde, Şehit anneleri Şehitlikte bir araya geldi

Anneler Günü nedeniyle, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Turgutlu İrtibat Bürosu, Turgutlu Şehitliğinde anma töreni düzenledi.

Yerel 08.05.2016, 22:52 09.05.2020, 02:06
Anneler gününde, Şehit anneleri Şehitlikte bir araya geldi

Şehit annelerinin bir araya geldiği törende din görevlisi tarafından Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. Şehit olan evlatlarının mezarları ziyaret edildi.

Şehitlikteki anma töreni sonrası yine “Anneler Günü” nedeniyle Şehit anneleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Bürosunun Yeşilvadi Restaurant’ta düzenlediği sabah kahvaltısında bir araya gelerek dayanışma örneği sergilediler.

Günün anlam ve önemine ilişkin Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Büro Sorumlusu Gazi Üsteğmen Turgut GÜRKAŞ yaptığı açıklamasında; “Bu Vatan'a en kıymetli varlıklarını feda eden Vefakar Şehit Annelerimiz'i Kahraman evlatları ile buluşturup Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Turgutlu İrtibat Bürosu olarak "Anneler gününü kutladık. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.”Dedi.

Yorumlar (0)