Antalya'da Toplu Ulaşıma Büyük Zam

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 15 Ağustos'tan itibaren toplu ulaşım ücretlerine zam yapılacağını açıkladı. Buna göre tam bilet 3.20 TL olacak.

Yerel 11.08.2019, 15:42 11.08.2019, 21:22
Antalya'da Toplu Ulaşıma Büyük Zam

CHP'li Belediye Başkanının kazandığı Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım ücretlerine zam yapılacağını açıkladı. 15 Ağustos'tan itibaren geçerli olacak zamlı tam bilet 3.20 TL olacak.

Antalya Belediyesinden yapılan açıklamada, 15 Ağustos'tan itibaren geçerli olacak yeni düzenleme ile tam bilet 3 lira 20 kuruş, indirimli bilet 2 lira 70 kuruş, öğrenci bileti 1 lira 80 kuruş, kredi kartı kullanımı 3 lira 20 kuruş, "kullan at" bilet fiyatı ise 3 lira 50 kuruş olarak belirlendi.

Antalya'da belediyenin 15 Temmuz'da geçerli olacak zam tablosu şöyle:

ZAMSIZ TARİFE                   ZAMLI TARİFE

TAM BİLET 2.60 TL                3.20 TL
İNDİRİMLİ BİLET 2.00 TL      2.70 TL
ÖĞRENCİ 1.60 TL                 1.80 TL

Ulaşım Esnafı da Olumsuz Etkiliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Filiz, tarafından yapılan açıklamada; son tarife değişikliğinin 2 yıl önce yapıldığı anımsatıldı. Başta akaryakıt olmak üzere pek çok kalemde yaşanan artışın, ulaşım esnafını da olumsuz etkilediği savunuldu.

Filiz şu açıklamalarda bulundu:  "Halkımızın menfaatleri en büyük önceliğimizdir. Bu husus dikkate alınarak titizlikle çalışılmış ve yeni tarife belirlenirken halkımızın ekonomisi ile toplu taşıma esnafının durumu arasında dengeleme yapılmıştır. Böylece artırım oranı yüzde 24 oranında tutulmaya çalışılmıştır." ifadelerini kullandı.

Bayramda Ücretsiz Ulaşım

Antalya'da toplu ulaşımı daha fazla rahatlatmak amacını güttüklerini söyleyen belirten Deniz  Filiz,  "Antalya Büyükşehir Belediyemiz tarafından daha konforlu toplu taşıma gerçekleştirilmesi için 3. etap raylı sistem hattımız, Kurban Bayramı'nda Varsak-Yeşiltepe durağı arasında hizmet sunmaya başlayacaktır, Yeşiltepe ile 1. etap arasında aktarma yapacak yolcularımız için ücretsiz ring seferlerimiz düzenlenmiştir. Bu şekilde tek ücret ile Varsak durağından Havalimanı - Expo ve Fatih duraklarına kadar ulaşım sağlanacaktır. Antalya'nın mevcut 35 kilometrelik raylı sistem hattına 11,5 kilometre daha eklenerek raylı sistem hat uzunluğumuz 46,5 kilometreye ulaşmıştır. Kurban Bayramı süresince Büyükşehir Belediyemizin işlettiği tüm toplu taşıma araçları ücretsiz olacaktır." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (2)
Nihat ERDOĞAN 2 yıl önce
AKP EMEKLİLERİ SEVMIYOR ZATEN CHP NİNDE SEVMEDİĞİ ANLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ, HAYIRLI OLSUN,, EMEKLİLER OLARAK BİR DAHAKİ SEÇİMLERDE GÖRÜŞEK ÜZERE
BURASI ANTALYA ALOOO KENDİNİZE GELİN 2 yıl önce
yazıklar olsun sizede hesabı sorulur