ANTSEVAK Vakfından Yüreklere Dokunan Ziyaret

Antsevak Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulundan Ankara aile Sosyal İl Müdürlüğü'ne ziyaret.

Yerel 20.06.2021, 22:50 20.06.2021, 23:34
ANTSEVAK Vakfından Yüreklere Dokunan Ziyaret

Antsevak Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı M.Mete Kaçar, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Oguztürk Zenginoğlu ve Sosyal Politikalar Aile Bakanlığı Şube Müdürü Huri Kaşıkcı ile birlikte Ankara'da aile Sosyal İl Müdürlüğünü ziyaret ettiler. Ziyaret amacının, şiddete maruz kalmış parçalanmış ailelerin Çocuklarına destek olmak ve o çocukları topluma yeniden kazanmak için sosyal projeler ile farkındalık oluşturmak adına olduğu belirtildi.

Gün geçmiyor ki bir kadına veya bir çocuğa şiddet vakasıyla karşılaşmayalım. Sürekli dayak yiyen sürekli azarlanan öfke nöbetleri içerisinde büyüyen o kadar çok çocuğumuz var ki sevginin ne olduğunu öğrenememiş, başı okşanmamış hatta tam tersine belki de defalarca dayak yemiş o kadar çok çocuğunuz var ki. Küçük yaşta geçirmiş oldukları bu tramvalar maalesef ileriki yaşlarda onları potansiyel bir suçlu haline getiriyor işte bunu önlemek, o çocukları yeniden kazanmak adına Antsevak vakfı yüreklere dokunan bir ziyaret gerçeklerştirdi.

200 adet hikaye kitap...

Bugün Ankara Aile il Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kadından sorumlu il müdür yardımcısı Saliha Aras ile görüştüler. Bu çocuklarımız için neler yapabilir hususunda fikir alışverişi yaptıktan sonra Özellikle anneleri ile sığınma evlerinde bulunan ve hayatın sadece acı, şiddet, gözyaşı, sevgisizlik ve merhametsizlik yönlerini görüp travma geçiren çocuklarımıza masallarla hayatın güzel yönlerini öğretmek, onlara bambaşka bir dünyanın ufuklarını açmak için sayın Sultan Doksöz’ ün yazmış olduğu 200 adet hikaye kitabını da hediye ettiler.

Antsevak vakfı adına konuşan Hüri Kaşıkcı, Yaptığı açıklamada; “çocuklarımız, yarınlara umutla baktıklarımız. Şiddete maruz kalmış parçalanmış ailelerin Çocuklarına destek olmak amaçlı onların sevgisizlik merhametsizlik acı ve şiddetle dolu aile yaşantısından uzaklaşmaları mutluluğu huzuru sevgiyi ve tüm güzellikleri masal tadında yaşayabilmeleri için, bugün Ankara aile il Müdürlüğü’nü ziyaret ettik. Sayın kadından sorumlu il müdür yardımcımız Saliha Aras’ı ziyaret ettik ve ziyaretimizde kadın sığınma evlerinde kalan anneleriyle birlikte sığınan bu yavrularımızı bir nebze olsun yaşadıkları Travmalardan uzaklaştırmak ve onları masallarla dünyalarını sevgiye hoşgörüye merhamete yol almaları için 200 adet hikaye kitabını Antsevak vakfı olarak hediye ettik. Değerli il müdür yardımcımız Saliha Aras’a ve yazarımız Sultan Doksöz hanımefendiye teşekkür ederiz” dedi.

Haber: Güldane Kaya

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)