Alexa

Artvin’de Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiledi

Artvin’de geçtiğimiz akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor..

Artvin’de  Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiledi

Geçtiğimiz akşam başlayan kar yağışı, sabah saatlerinden itibaren etkisini daha da arttırdı. İl merkezinde 20 cm’nin üzerine çıkan kar, yüksek kesimlerde ise 1 metreye kadar çıktı.  


Artvin’de 2 gündür aralıksız olarak devam eden kar yağışı nedeniyle, Artvin Merkez‘de 29 olmak üzere Hopa’da 29, Savşat’ta 51, Borçka’da 36, Murgul’da 11, Arhavi’de 26, ve Ardanuç’ta 49 olmak üzere toplamda 331 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı olan köy yolları nedeniyle İl Özel İdaresi Ekipleri bölgede yoğun bir çalışma seferberliği başlattı.
  

Engelli ve Hamilelere 1 gün Kar İzni
Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı il merkezinde kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelin 1 gün boyunca idari izinli sayılacağı belirtildi.


Artvin genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle köy yollarında ulaşım güçlükle sağlanabiliyor. Her kar yağışında benzer görüntülerin yaşandığı 690 rakımlı Hopa Dağı Cankurtaran mevkiinde ağır yüklü kamyonlar başta olmak üzere kamyon ve kamyonetlerin geçişlerine izin verilmiyor. Karayolları ekipleri tarafından sürekli olarak yol temizleme çalışmalarına başlanırken, bu güzergahta kayan araçlar da trafiğin kısa sürelerle kapanmasına neden oluyor.

Artvin Belediyesi yağan kar yağışının ardından kaldırım ve yollarda kar temizleme çalışmaları başlattı. Artvin Belediye Başkanlığı karla mücadele ekipleri kar yağışının ardından şehir genelinde kar temizleme ve tuzlama çalışmalarında hız kesmiyor.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 12:39
YORUM EKLE

banner325