Asarcık Belediyesi işçilerine %31.3 Zam

Hizmet-İş Sendikası ile Asarcık Belediyesi Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.

Yerel 29.09.2020, 12:24
Asarcık Belediyesi işçilerine %31.3 Zam

 Asarcık Belediyesi işçilerine %31.3 Zam konusunda anlaşma sağlandı. İmza törenine Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun yaptığı açıklamada, Üyelerimizin yüzünü güldüren bu toplu iş sözleşmesi ile beraber belediye işçisi olan arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.

Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Asarcık Belediye Başkan Yardımcısı Şenel KIĞILCIM, Sendika Başkan Yardımcısı Arif ÇELİK, Asarcık Belediyesi birim müdürü Erdal UYANIK, işyeri Sendika Temsilcisi Gülşen YÜCE katılımın sağlandığı İmza töreninde Uzun, şu açıklamada bulundu:

HAYIRLI OLSUN

“İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile üye arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler sağladık, karşılıklı hoşgörü çerçevesinde geçirdiğimiz sözleşme görüşmelerinde mutlu bir neticeye ulaştık. Üyelerimizin yüzünü güldüren bu toplu iş sözleşmesi ile beraber belediye işçisi olan arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun” 

Toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi veren Ziya Uzun, sözleşmenin iki yıl geçerli olduğunu, birinci yıl için ücretlerde toplam %31,3 ikinci yıl içinde aynı oranında artış sağlandığını belirterek, "emeğe ve emekçiye katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Şerif KILAĞUZ beyefendi ye ve komisyon üyelerine şükranlarımı sunuyorum" dedi.

İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız

Asarcık Belediye Başkanı Şerif KILAĞVUZ  Toplu iş sözleşmesi  ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Asarcık’ımız için işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Güzel ilçemiz Asarcıkı daha güzel noktalara taşıyabilmek için personelimiz ile özverili bir şekilde çalışmaktayız.Belediyemizin imkânları dâhilinde çalışanlarımızın İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz belediyemiz işçilerine hayırlar getirsin inşallah” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu