Alexa

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci: Bu zaferi unutmayın!

30 Ağustos zaferinin her millete nasip olmayan türden bir zafer olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Yan yana kardeşçe, barış içerisinde yaşayabiliyorsak bunu Dumlupınar'dan sonra Sakarya'ya ve 30 Ağustos'a borçluyuz. Bu zaferi unutmayın" dedi

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci: Bu zaferi unutmayın!

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Yan yana kardeşçe, barış içerisinde yaşayabiliyorsak bunu Dumlupınar'dan sonra Sakarya'ya ve 30 Ağustos'a borçluyuz. Bu zaferi unutmayın" dedi

Cemil Deveci 30 Ağustos Bayram törenlerine katıldı

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının tarihi zaferlerinin 97. yılı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kent genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken Başkan Av. Deveci, ilk olarak sabah saatlerinde Atatürk Anıtı'nda gerçekleşen resmi törene katıldı. Ardından Samsun Valiliği'nde yapılan tebrikat törenine katılarak Samsun protokolü ile bayramlaşan Deveci, daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Samsun ve ilçe teşkilatları, Samsun Barosu, Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi ve demokratik kitle örgütleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e saygı duruşunda bulundu.

Başkan Deveci, Atakum Belediyespor'un sporcularla düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı Yaz Spor Okulları Ödül Töreni'ne de katıldı. Başkan Deveci'nin yanı sıra, eşi Av. Gülay Deveci, Atakum Belediyesi meclis üyeleri, Atakum Belediyespor Başkanı Tuğrul Öngel, sporcuların aileleri, vatandaşlar ve çok sayıda sporcu katıldı. 

Dumlupınar'dan sonra Sakarya'ya ve 30 Ağustos'a borçluyuz.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci burada yaptığı konuşmada, 30 Ağustos'un Türkiye'nin en büyük zaferi olduğunu söyleyerek, "Biz bu zaferin 97. yılını büyük bir gururla kutluyoruz. Bazı zaferler var ki her yıl kutlanmalı ve yaşanmalı. 30 Ağustos zaferi bu zaferlerden birisi. Bizim milletimizden başka hiçbir millete nasip olmamış bir zafer türü. Bugün burada çocuklarımız geleceğe umutla bakıyor, spor yapıyorsa; biz burada mutlu, huzurlu, kadın ve erkek yan yana kardeşçe, barış içerisinde yaşayabiliyorsak bunu Dumlupınar'dan sonra Sakarya'ya ve 30 Ağustos'a borçluyuz." dedi.

Geleceğimiz bu çocuklar

Geçtiğimiz 19 Mayıs'ta, Atatürk'ün bağımsızlık mücadelesini başlattığı günün 100. yılını kutladıklarını belirten Deveci,  "Demokrasi tarihimizin üzerinden 100 yıl geçti. Sorunlarımız var, içerisinde bulunduğumuz coğrafyanın da sorunları var. Ancak umudumuz da var. Geleceğimiz bu çocuklar. Atatürk, bu Cumhuriyet'i gençlere ve onların umuduna emanet etti. O nedenle umudumuzu yitirmemek durumundayız. Anne ve babalar olarak, çocuklarımız için siyaset yapmalıyız; yine onlar için yaşamalıyız. Eğer yurttaş olarak oy kullanıyorsanız, ait olduğunuz partiye, onun liderine ve konuşmasına bakmayın. Çocuklarınızın gözlerinin içine bakın, o size umut vaat ediyorsa ve elinizden tutuyorsa gözlerinize parlayarak bakıyorsan kararınızı verdiniz demektir" dedi.

Bu zaferi unutmayın

Yaz Okulu bittiğini şimdi gençleri akademik okullara göndereceklerini belirten Cemil Deveci, "Yazın bize, kışın milli eğitime teslimler. Belediyemizin önümüzdeki yıllarda etüt merkezleri, psikolojik ve eğitim danışmanları olacak. Çocuklarımızın derslerini takip edeceğiz. Çocuklarımız Atatürk'ün gösterdiği hedefe, bu ülkenin geleceğine yararlı olabilecek çocuklar olmak zorunda. Biz üzerimize düşeni yapacağız. Hem gençlerimizin başarılarını hem de herkesin 30 Ağustos zaferimizin 97. yılını bir kere daha kutluyorum. Bu zaferi unutmayın" ifadelerini kullandı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 23:00
YORUM EKLE