Alexa

Atakum Belediye Meclisinden İki Önemli Karar!

Atakum belediye bünyesinde, Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ile Atakum Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü kurulmasına oy birliği ile karar verildi.

Atakum Belediye Meclisinden İki Önemli Karar!

Atakum Belediye Meclisi eylül ayı toplantısı 17 birleşiminin 1. oturumu gerçekleştirildi. Komisyonlardan havale edilen 8 madde, mecliste görüşülerek karara bağlandı. Meclis gündeminde yer alan çok önemli ike madde, Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ile Atakum Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'nün kurulması da oy birliği ile kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başken Deveci, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediye bünyesinde kurulması kararlaştırılan Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ile Atakum Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü sayesinde hizmetlerin daha kaliteli olacağını söyledi.

Hizmet İmkanı...

Atakum Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü'nün önemli bir müdürlük olacağını belirten Başkan Deveci, "Daha önceki Muhtarlık Müdürlüğü'nün yetki ve görev alanı genişletilerek Kırsal Hizmetler Müdürlüğü adı altında oluşturuluyor. Muhtarlık Müdürlüğü'nün tüm sorumluluk alanı bu müdürlüğün içinde var. Bu kararla mahalle olan ancak yaşantısı köy olan 29 mahalleye müdürlük çatısı altında hizmet götürme olanağına kavuşacağız" dedi.

Cemil Deveci, Hayırlı Olsun

Atatum Belediye Başkanı Cemil Deveci; Atakum Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'nün ilçedeki genç nüfus için oluşturulduğunu ifade ederek, Atakum'da genç nüfusun çok olduğunu, Yaklaşık 35 bin üniversite genci bulunduğunu, Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün daha bağımsız, daha organize ve yetkin yönetim anlayışına ihtiyacı olduğunu söyleyerek, bu müdürlüğün kurulmasıyla birlikte önemli bir açık giderildiğine dikkat çekerek, "Atakum Belediyemize ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 01:07
YORUM EKLE