Alexa


Atakum Belediyesi 23 Nisan'dan Vazgeçmiyor

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronavirüs tedbirleri nedeniyle Atakum’da balkonlarda kutlanacak. Atakum Belediyesi’nin marşlar turu ve Ulusal Egemenlik Bandosu, kentin sokaklarında gezerken, sokaklarda konserler verilecek.

Yerel 21.04.2020, 23:07 22.04.2020, 00:17
Atakum Belediyesi 23 Nisan'dan Vazgeçmiyor

Atakumlular 23 Nisan’ı balkonlarda kutlayacak. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronavirüs tedbirleri nedeniyle balkonlarda kutlanacak. marşlar, Ulusal Egemenlik Bandosu, sokaklarda konserlerle Atakumlular coşacak. Atakum Belediyesi, 23 Nisan günü Atakumluları, balkonlarını Türk Bayrakları ve kırmızı beyaz renklerle süslemeye davet etti.

Atakum Belediyesi, salgınla mücadeleyi aksatmadan ilçe sakinlerine 23 Nisan coşkusu yaşatacak bir kutlama programı hazırladı.

Atakumluları, 23 Nisan günü balkonlarını Türk Bayrakları ve kırmızı-beyaz renklerle süslemeye davet eden Atakum Belediyesi, gün boyu gerçekleştireceği etkinlikler ile çocukların bayramını kutlayacak.

Üstü açık otobüsle bando turu, Atakum marşlar turu, toplu konut sitelerinde sokak konserleri, evlerinde kalan çocuklara hediye dağıtımı gibi etkinliklerle program gün boyu sürecek. Etkinlik, saat 21.00’de Türkiye genelinde okunacak İstiklal Marşı töreni ile son bulacak.

“Balkonda Bayram Var” adlı etkinlikler, saat 13.00’te Atakum Marşlar Turu’nun yola çıkması ile başlayacak.

Kırmızı-beyaz renkler ve Türk Bayrakları ile süslenecek olan tur araçları, kentin farklı güzergahlarında yol alarak balkonlarındaki Atakumlulara 23 Nisan coşkusunu yaşatacak.

Atakum'da 10 farklı noktada DJ İnanç Seven ile dinleti molaları verecek olan marşlar turu, müzik ziyafeti sunacak.

Eda Eroğlu ve Arda Cermen ise toplu konut alanlarının yoğun olduğu bölgelerde yaşayan ilçe sakinleri için sokak konserleri gerçekleştirecek.

Üstü açık tur otobüsü ile kent turu yapacak olan Ulusal Egemenlik Bandosu ile birlikte yaşanacak.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de, bando ile birlikte kent caddelerinde dolaşarak yurttaşlarla bir araya gelecek. Etkinlikler, Atakum Belediyesi’nin sosyal medya kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

Akşam saatlerinde ise kutlama etkinleri Lozan Caddesi’nde devam edecek. Cadde üzerinde oluşturulan tören alanı Türk Bayrakları ile donatılacak. Atakum Marşlar Turu’nun da bulunacağı alanda saatler 21.00’i gösterdiğinde Türkiye’deki ulusal törenle eş zamanlı olarak tüm Atakumlularla birlikte balkonlardan İstiklal Marşı okunacak. Lozan Caddesi’nde gerçekleştirilecek olan kutlama töreni, ulusal televizyon kanallarının yapacağı canlı yayınlar aracılığıyla tüm Türkiye’ye ulaşacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
12°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P