Atakum Belediyesi Barış Pınarı Harekatına Mevlid-i Şerif Okutarak Destek Verdi

Atakum Belediyesi, Barış Pınarı Harekatı'nda şehit ve görevini sürdürmekte olan Mehmetçik için Mevlid-i Şerif okuttu.

Yerel 18.10.2019, 00:10
Atakum Belediyesi Barış Pınarı Harekatına Mevlid-i Şerif Okutarak Destek Verdi

Atakum Belediye Başkanlığı Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan va görev yapan Mehmetçiklerin başarıya ulaşması için Mevlid-i Şerif okuttu.

Barış Pınarı Harekatında görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve Mehmetçiklerimiz için tüm Türkiye'de birlik ve berebarlik içerisinde destek verilmeye devam ediyor. Samsun'da da ilçe belediyeleri ve STK'lar desteklerini açıklıyor.

Atakum Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de devam ettirdiği Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan ve görev yapan askerler için Yenimahalle 75. Yıl Camii'nde akşam namazına müteakip Mevlid-i Şerif okutuldu. Duaların göğe yükseldiği gecede Atakumlular ellerini Mehmetçik için semaya açtı.

Atakum Belediyesi Barış Pınarı Harekatına Mevlid-i Şerif Okutarak Destek Verdi

Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendiren ve okutulan Mevlid-i Şerif’in öneminin altını çizen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci “Türk Silahlı Kuvvetleri zor bir görevde. Ülkemizin geleceği için yurtdışında. Bu bir savaş değilse de silahın olduğu yerde tehlike var. Askerlerimiz ve yurttaşlarımızdan şehit olanlar var. Hem onlarla dayanışma hem de rahmet okutma anlamında bu akşam hocalarımızın desteğiyle Mevlid-i Şerif okuttuk. Onlara rahmet, askerlerimize başarı ve sağlık diliyoruz. Amacımız dayanışmaydı, gönlümüzün onlarla olduğunu askerlerimize hissettirmekti.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)