Atakum Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Türkiye’yi tanıtacak

Atakum Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Bosna Hersek’te 14. Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nde Türkiye’yi tanıtacak.

Yerel 05.02.2021, 21:39 05.02.2021, 22:37
Atakum Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Türkiye’yi tanıtacak

Bosna Hersek’te yapılacak olan 14. Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nde Türkiye’yi tanıtacak olan Atakum Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Pandemi nedeniyle bu sene ilk defa dijital ortamda gerçekleşecek festivalde Artvin yöresinden bir performans sergileyecek.

Türkiye kültürlerinin tanıtılması, dans sanatlarının bilinirliğinin artırılması amacıyla yapılan 12 ülkenin yer alacağı festival bu yıl ilk defa pandemi nedeniyle dijital ortamda gerçekleşecek. Festival, 7 Şubat Pazar günü saat 22.00’de tüm dünyada izlenecek.

Geçmişte Samsun birinciliği ve Karadeniz Bölgesi ikinciliğine sahip Atakum Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu; 17-24 yaş arası 16 kadın 16 erkek sporcu, Eğitmenler Barış Podor, Cantekin Armağan Aksoy ile aranjör Erhan Gül’ün hazırladığı kareografi ve müzikle sahnede olacak.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kardeş Bosna Hersek halkına ve festivale katılan diğer ülkelerin yurttaşlarına Atakum’dan, Samsun’dan kucak dolusu sevgi ve selam gönderiyorum. Bilindiği gibi Atakum sanat ve kültür iddiası olan bir kent. Uluslararası etkinlikler de kardeşliğimizi, barışı güçlendirecek olan kavramlar. Buna benzer uluslararası festivalleri katılmayı çok önemsiyoruz. Pandemiden sonra, önümüzdeki dönemde kentimizde de bu ve buna benzer uluslararası festivalleri sıkça yapacağız”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)