Atakum Belediyesi Meclisinden Azerbaycan Desteği

Atakum Belediye Başkanvekili Atilla Tekcan başkanlığında Atakum Belediyesi Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde sosyal mesafe kuralları uygulanarak gerçekleştirildi. Meclis toplantısına kardeş ülke Azerbaycan’ın içinde bulunduğu savaşa dikkat çekildi.

Yerel 02.10.2020, 19:06
Atakum Belediyesi Meclisinden Azerbaycan Desteği

Atakum Belediyesi Ekim ayı Olağan Toplantısı’nda Azerbaycan’a destek verildi. Rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamayan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci,Toplantıya yazılı mesaj ulaştırarak, Karadeniz’in ilk ve tek Gıda Bankası’nın 29 Ekim’de Samsun’da açılacağını belirtti. 

Meclis toplantısına kardeş ülke Azerbaycan’ın içinde bulunduğu savaşa dikkat çekilerek, Başkanvekili Atilla Tekcan, Atakum halkı olarak Azerbaycan’ın yanında olduklarını kamuoyuna duyurmak istediklerini belirtti.

Atakum Belediye Meclisi Ekim ayı Olağan Toplantısı Atakum Belediye Başkanvekili Atilla Tekcan başkanlığında Atakum Belediyesi Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde gerçekleştirildi. Rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamayan Atakum Belediye Başkanı Av Cemil Deveci, mesajında “Atakum Belediyesi’nin 2021 tahmini bütçesi hazırlanırken ‘En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Çünkü bu dünyayı dünya yapan şey insandır’ anlayışıyla hareket edildi. Belediyecilik anlayışımız, dayanışma ruhunu, komşuluk hukukunu geliştirmeyi amaçlıyor. Kent demokrasisine önem veriyoruz, kırsal ve kentsel mahallelerin yaşam biçimine saygı duyuyor, geleneklerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Doğal ve yerli üretimi geliştirmek için kooperatifleşmeyi teşvik ediyor. Kadın ve gençliği önceliyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımızın bir göstergesi olarak Karadeniz bölgesinde ilk ve tek olan Gıda Bankası’nı kısa süre içinde hayata geçiriyoruz. 29 Ekim 2020 günü açılışını gerçekleştireceğimiz Gıda Bankası’nın Atakum halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

AZERBAYCAN’A DESTEK ŞEHİT POLİS’E VEFA

Meclis toplantısına kardeş ülke Azerbaycan’ın içinde bulunduğu savaşa dikkat çekerek başlayan Atakum Belediye Başkanvekili Atilla Tekcan, “Kardeş ülkemiz Azerbaycan, Ermenistan sınırında bir savaş yaşıyor. Biz Atakum Belediyesi ve Atakum halkı olarak kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu buradan tüm kamuoyuna, tüm dünyaya duyurmak istiyoruz. Oradan savaşan tüm Azerbaycan askerlerine, halkına kolaylıklar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Atakum halkının Azerbaycan’a verdiği desteğin simgeleştirilmesi için Meclis’teki dört parti grubunun ortak teklifi ve oy birliği ile Atakum Belediyesi hizmet binasına Türk ve Azerbaycan bayraklarının asılması, Azerbaycan’a destek açıklaması kararı alındı.

KIRSAL MAHALLELERDE 50 JERSEY İNEK DAĞITILACAK

Meclis gündemine gelen Atakum Belediyesi 2021 Yılı Mali Hazırlık Bütçesi ile birlikte farklı müdürlüklerden gelen teklifler oylanarak ilgili komisyonlara sevk edildi. 

Atakum Belediyesi’nin devam eden faaliyetlerine yönelik Meclis üyelerine bilgiler aktaran Başkanvekili Atilla Tekcan, Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü’nün 2020 yılında gerçekleştirdiği çalışmaların rakamlarını paylaştı. Atakum Belediyesi Bilişim Eğitim Merkezi’nin (Atabem) açacağı kurslara yaklaşık 2 bin 500 kursiyerin kayıt yaptırdığını kaydeden Başkanvekili Tekcan, kırsal mahallerde gerçekleştirilecek ‘Jersey Projesi’nde sona yaklaşıldığını hatırlattı. 50 adet Jersey tipi düvenin satın alınması işlemi bittiğini, paraların yatırıldığını kaydetti. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
12°
açık