Atakum Belediyesi'nden Üreticiye 40 Bin Adet Sebze Fidesi

Atakum’da üreticiye 40 bin adet kışlık sebze fidesi veriliyor. Atakum Belediyenin Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri kırsal mahalleleri ziyaret ederek fideleri çiftçilere teslim etmeye devam ediyor.

Yerel 18.10.2022, 23:42
Atakum Belediyesi'nden Üreticiye 40 Bin Adet Sebze Fidesi

Atakum Belediyesi, Atakum’da üreticiye 40 bin adet kışlık sebze fidesi veriliyor. Belediyenin Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri kentin kırsal mahallelerini ziyaret ederek 10 bin adet  brokoli, 10 bin adet marul ve 20 bin adet  lahana fidesi olmak üzere toplam 40 bin adet kışlık sebze fidesini tek tek çiftçiye teslim etmeye devam ediyor.

Sarıtaş Mahallesi’nde üreticilerle bir araya gelen Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Küçükala, çalışmanın  tarımsal üretime teşvik için son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Toplamda 26 mahallede bu çalışmayı yaptıklarını belirten Küçükala, "Her hanemize sebze fidesi vererek vatandaşlarımızın kışlık ihtiyaçlarını kendileri karşılamaları yönünde bir çalışma yürütüyoruz. Vatandaşlar gelen talepler doğrultusunda bunu yapıyoruz.

Çiftçimizin kendi kışlık ihtiyaçlarını kendi bahçelerinde karşılamaları konusunda son derece önemli bir çalışma. Başkanımız Cemil Deveci’nin vizyonuyla köylülerimizin yanında olmaya her zaman devam edeceğiz. Bu çerçevede muhtarımızla  iş birliği içerisinde vatandaşlarımızı destekliyoruz. Köylülerimizin vatandaşlarımızın da bunları bahçelerinde yetiştirdikten sonra fotoğraflarını atmasını istiyoruz ki sevinci biz de yaşayalım. Onlar kendi ürünlerini ürettikçe ekonomimize de bir katkı sağlamış olacağız.’’ ifadelerini kullandı

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)