Atakum Belediyesi, Rotary iş birliği: 'Jersey İnekleri Dağıtımı Projesi'

Atakum Belediyesi, Samsun Karadeniz Rotary Kulübü iş birliği ile gerçekleştirilen “Jersey İnekleri Dağıtımı Projesi’’nde hak sahibi 25 kadın çiftçiye 50 gebe inek teslim edildi.

Yerel 22.01.2022, 21:30 22.01.2022, 22:04
Atakum Belediyesi, Rotary iş birliği: 'Jersey İnekleri Dağıtımı Projesi'

Atakum Belediyesi ve Samsun Karadeniz Rotary Kulübü iş birliği ile ‘’Bir Kadına Bir İnek Verin ve Dünyayı Değiştirmesini İzleyin’’ sloganı ile çalışmalara başladı.‘

’Jersey İnekleri Dağıtım Projesi’’ ’Köyüm Köylüm’’ projeleri kapsamında çalışmaları yürütülen projenin ilk ayağında ihtiyaç önceliği olan 25 kadın çiftçi seçilmişti. Kırsal kalkınmada önemli fark yaratacak projenin ikinci etabında ise önce Bafra Osmanbeyli Yavuzlar Çiftliği’nde bulunan Jersey tipi inekler seçilip numaralandırıldı. Ardından hak sahibi 25 kadın çiftçiye teslim edilecek 50 gebe inek düzenlenen kura töreni ile belirlendi.

Vedat Türkali Eğitim Sanat ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Atakum Belediye Başkan Vekili Necmi Yazıcı, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Samsun Karadeniz Rotary Kulübü Dönem Başkanı Diş Hekimi Mehmet Demirel, Samsun Rotary Geçmiş Dönem Başkanı Uzm. Dr. Teoman Kaynar, Samsun Karadeniz Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Diyetisyen Merve Kaynar, Atakum Kent Konseyi Genel Sekreteri Şenol Katkat, ziraat mühendisleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Küçükala, Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün çalışmaları olan Karakılçık ve İza buğdayı, AtaTohum Merkezi, Halk Yem Evi, peynir atölyeleri, ipek böceği projesi, ceviz fidanı desteği, sebze fidan desteği ile sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)