Atakum'da Atık Getirme Merkezleri Kuruldu

Atakum Belediyesi Atık Getirme Merkezi kurdu. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Hemşehrilerimin sıfır atık projesine sahip çıkacağına, doğa için Atakum Belediyesi ile dayanışma göstereceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Yerel 23.06.2020, 14:30 23.06.2020, 15:24
Atakum'da Atık Getirme Merkezleri Kuruldu

Atakum'da Kentin iki ayrı noktasına konumlandırılan Atık Getirme Merkezleri, sahip olduğu ayrı atık girişlerinden kağıt, plastik, metal, cam, elektronik atık, bitkisel yağ ve atık pil olmak üzere yedi ayrı türde atık topluyor.

Atakum Belediyesinin uyguladığı sistem ile ülke ekonomisine katkı sağlanmasının yanı sıra doğal kaynaklar da koruduğuna dekkat çekilen açıklamada,  Atık Getirme Merkezleri, kentte yurttaş yoğunluğunun fazla olduğu Türkiş bölgesinde Alparslan Bulvarı ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktaya, Atakent bölgesinde ise Ali Gaffar Okan Caddesi ile Atakent Bulvarı’nın birleştiği kavşağa konumlandırıldı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkez sayısının artacağını belirterek, Atık Getirme Merkezi üzerinde her bir atık için ayrı hazneler bulunduğunu belirtti. Yetkililer, Tüm Atakumlulara çağrıda bulunarak, "Evinizde ya da iş yerinizde ortaya çıkan kağıt, plastik, metal, cam ve elektronik malzeme gibi atıkları ayrı ayrı biriktirerek Atık Getirme Merkezlerine ulaştırabilirsiniz. Her bir atığı ilgili hazneye attığınızda doğanın korunması ve ülke ekonomisinin kalkınması için önemli bir destek sunmuş olacaksınız. Tüm hemşehrilerimizden sıfır atık seferberliğine destek sağlamasını bekliyoruz” dedi.

Çevre kirliliğini dünyanın en önemli sorunları arasında yer aldığına dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakabilmek için bu işe önce kendi evimizden, sokağımızdan, mahallemizden ve ilçemizden başlamamız gerekiyor. Sıfır Atık Projesi kapsamında Atakum’un iki farklı noktasına Atık Getirme Merkezi kurduk. Atakumluların, kağıt, plastik, metal, cam ve elektronik malzeme gibi atıkları evlerinde ayrıştırarak bu merkezlere getirmesini ve doğayı korumaya katkı sağlamasını istiyoruz. Atıkları bu şekilde kaynağında ayrıştırabilirsek hem ülke ekonomisinde kaynakların israfını önleriz hem de gelecek nesillere sağlıklı bir doğa bırakabiliriz. Hemşehrilerimin sıfır atık projesine sahip çıkacağına, doğa için Atakum Belediyesi ile dayanışma göstereceğine yürekten inanıyorum” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu