Atakum'da Dezenfeksiyon İşlemi Gerçekleştirdi

Atakum Belediyesi hijyen timleri, 12 Ekim’de yüz yüze eğitime başlayacak olan 2, 3, 4, 8 ve 12’nci sınıflar için Atakum’daki 24 okulu dezenfekte etti.

Yerel 11.10.2020, 11:53
Atakum'da Dezenfeksiyon İşlemi Gerçekleştirdi

Koronavirüs pandemisinin ilk gününden itibaren kentteki dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdüren Atakum Belediyesi hijyen timleri, 12 Ekim’de yüz yüze eğitime başlayacak olan 2, 3, 4, 8 ve 12’nci sınıflar için Atakum’daki 24 okulu dezenfekte etti.

Atakum Belediyesi, kentteki okullarda dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirdi. İlk ders günü öncesinde dezenfeksiyon mesaisi yapan Atakum Belediyesi’nin üç ayrı hijyen timi, sabahın erken saatlerinde belediyenin Fen İşleri Şantiyesi’nde hazırlıklara başladı.

Hijyen timleri, okulların bahçelerinde öğrencilerin temas edebileceği tüm noktaları özel solüsyonlar kullanarak dezenfekte etti. Okulların kapalı alanlarında da sterilizasyon çalışması yürüten ekipler, koridorların yanı sıra dersliklerdeki sıra, masa, kapı, yazı tahtası gibi öğrenci ve öğretmenlerin dokunacağı tüm nesnelere tek tek dezenfeksiyon işlemi uyguladı. 

Öğrenciler için okul önlerinde maske dağıtımı gerçekleştireceklarini, dezenfektan kullanmalarını sağlayacaklarını belirten Av. Cemil Deveci açıklamasında şunları söyledi:

“Tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgını maalesef bizleri de olumsuz etkiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı bir yandan uzaktan eğitime devam ederken diğer taraftan yüz yüze eğitime kademeli şekilde geçiş yapıyor. Bu olumsuz süreçte öğrencilerimizi hiç yalnız bırakmadık. Yaz döneminde lise ve üniversite sınavlarına giren gençlerimiz için okullarımız dezenfekte etmiştik. 21 Eylül öncesinde bunu birinci sınıflar için, 5 Ekim öncesinde de meslek liseleri için tekrarladık. Şimdi 12 Ekim’de 2, 3, 4, 8 ve 12’nci sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor. Atakum Belediyesi, her zaman olduğu gibi gençlerin yanında. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı hijyen timlerimiz tüm okullarda dezenfeksiyon çalışmalarını tamamladı. Sınıfları, koridorları, öğretmen odalarını dezenfekte etti. 12 Ekim Pazartesi sabahı da yüz yüze eğitime başlayacak olan öğrencilerimiz için okul önlerinde maske dağıtımı gerçekleştireceğiz, dezenfektan kullanmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
hafif yağmur