Atakum'da Ekmek ve Gazete Dağıtımı Gerçekleştirildi

Atakum Belediyesi, yurttaşlara ücretsiz ekmek ve gazete dağıttı. Belediye ekipleri, ilçenin dört bir yanındaki hemşehrilerinin evlerinde kalmaları için seferber oldu.

Yerel 12.04.2020, 15:42 12.04.2020, 15:56
Atakum'da Ekmek ve Gazete Dağıtımı Gerçekleştirildi

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Atakumlular hafta sonunu evde geçirdi. Yasak süresinceAtakum Belediyesi tüm ekipleri ile sahada bulundu. Atakum Belediyesi, Atakumlulara ücretsiz ekmek ve gazete dağıttı.

Atakum Belediyesinde yaklaşık 50 belediye çalışanının görev aldığı ekmek ve gazete dayanışmasında 25 araçla ilçenin dört bir yanına ulaşan ekipler, binlerce ekmek ve gazeteyi hemşehrilerinin kapılarına kadar teslim etti.

İçişleri Bakanlığı’nın 11 ve 12 Nisan tarihlerinde 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta ilan ettiği sokağa çıkma yasağı nedeniyle yurttaşlar evlerinde kaldı. 30 büyükşehir arasında yer alan Samsun’da da sokaklar boşaldı. Yasak nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere Atakum Belediyesi ekipleri, hemşehrileri ile dayanışma gösterdi. Sabahın erken saatlerinde Atakum Belediyesi Acil Durum Koordinasyon alanında bir araya gelen ekipler, görev yerlerine hareket etmek üzere mobil timler oluşturdu.

Zabıta görevlileri, araçlardan yaptıkları anonslar ile yurttaşları ücretsiz ekmek ve gazete dağıtımı yapılacağı konusunda bilgilendirdi. Duyuruların ardından 50 personelden oluşan 25 ekip yollara düştü. Atakum’daki cadde ve sokaklarda görev alan ekipler, balkon ve pencerelerde bekleyen yurttaşlara binlerce ekmek ve gazeteyi ücretsiz şekilde kapılarına kadar ulaştırdı.

Başkan Deveci konuyla ilgili yaptığı açıklamada;  “Salgınla mücadele döneminde belediyemizin tüm kaynaklarını Atakumluların sağlığı, nitelikli beslenmesi ve mutluluğu için kullanıyoruz. Bu süreçte tüm ekiplerimiz sahada özverili bir şekilde çalışma yürütüyor. Hemşehrilerimizden evlerinde kalmalarını, hijyen kurallarında uymalarını, sokağa çıkmak zorunda kaldıklarında da maske kullanmaları ve sosyal mesafeye dikkat etmelerini rica ediyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)