Atakum'da İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü

Atakum Belediye Meclisi kararına istinaden “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü” kuruldu.

Yerel 07.06.2022, 20:57
Atakum'da İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü

Atakum Belediye Meclisi Haziran ayı Olağan Toplantısı, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda komisyonlarda görüşüldükten sonra havale edilen 4 madde karara bağlandı. Gündem maddeleri arasında Atakum Belediyesi bünyesinde yeni kurulacak olan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yönetmeliği de yer aldı.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci konuşmasında şunları söyledi: “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın mevzuatında değişiklik oldu. Belediyelerde bu müdürlüğün kurulmasını zorunlu hale getirdiler. Temiz çevre talebi bir insan hakkıdır. İnsanın sağlıklı olabilmesi için temiz bir çevrede yaşaması lazım. Ne yazık ki doğadaki tahribatı biz yaratıyoruz ve peşinden tamir etmeye çalışıyoruz. Yaşanabilir bir kent için duyarlı olmamız gerekiyor. Böyle bir müdürlük bakanlığın doğru kararlarından bir tanesi, çok destekliyorum” 

YAT LİMANI

Samsun Marina Dayanışması Sözcüsü Dr. Nedim Ecevit, 18.05.2022 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından çalışmalarına başlandığı bildirilen, ihalesi yapılan bir proje Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde dile getirilmiştir.getirildiğini belirterek şunları söyledi: "bağlantılı mendirek yapılarak yeni bir yat limanı tesis edileceği alenen açıklanmıştır. Bu açıklama bu şehrin denizinin ve şehir-deniz ilişkisinin ölüm fermanını hazırladık demektir. Dolguların kıyılarımıza verdiği hasarlar ve ekonomik kayıplar ortadayken, Kurupelit Yat Limanı’nın doldurulması ve bu dolgunun önüne ötelenmiş başka bir yat limanı yapılmasının şehrimiz ve kıyılarımız için daha iyi olacağını söylemek mümkün değildir. Yaşam alanlarımıza, oldu bitti anlayışıyla kondurulan hatalı yapıların son aşamada duyurulması akıl, izan, sağduyu ve ile izah edebilecek bir durum da değildir. Bu şehrimize yapılan ihanettir, insafsızlıktır” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)