Alexa

Atakum'da "Kadın Emeği Festivali"

Atakum Belediyesi ile Samsun El Emeği Platformu iş birliği ile Kadın Emeği Festivali'nin açılışı gerçekleştirildi. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Atakum'da bu etkinliklere tam destek vereceğiz" dedi

Atakum'da "Kadın Emeği  Festivali"

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Atakum'da bu etkinliklere tam destek vereceğiz" ifadelerini kullanarak, Atakum Belediyesi ile Samsun El Emeği Platformu iş birliğiyle 24-25 Ağustos tarihlerinde Kadın Emeği Festivali'nin açılışı gerçekleştirdi.

Dans Gösterisine Alkış

Atakum sahili Çobanlı İskelesi Meydanı'nda festivalin açılışına, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, Atakum Belediyesi meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalde, kadınların el emeği ile ürettiği birbirinden değerli ürünler satışa çıkarken, Atakum KETEM'den hemşireler kadın sağlığıyla ilgili ücretsiz bilgilendirme yaptı. Festival alanında ayrıca diyetisyenler de vatandaşların kilo kontrolü ve sağlıklı beslenmeyle alakalı sorularına cevap verdi. Varyant Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nden özel çocukların gerçekleştirdiği dans gösterisi de büyük alkış aldı.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, burada yaptığı konuşmada emeği geçen herkese teşekkür ederek şöyle konuştu:

"Hepinizin emeğine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ancak bu tip festivalleri büyütelim, yalnızca burada kalmasın. Atakum Belediyesi önümüzdeki günlerde daha güçlü biçimde bu tip çalışmaları destekleyeceğiz. Seçim döneminde de destek olacağımızı söyledim, şimdi belediye başkanıyım ve belediyemizin muhteşem bir ekibi var. Bu kadro, bizim hedeflerimiz, sizin enerjiniz beş yıl sonra Atakum'u kültür, sanat ve turizm merkezi yapacak. Hayatın her alanında yaşanabilen bir kent olacak. Çocuklar, engelliler, kadınlar, erkekler herkes bir yerden tutuyor olacak. Bu sayede engelsiz, kültür ve sanat kenti olacağız" diye konuştu.

İki Can Kaybımız Var

Festivalde kadınlar, önceki günlerde eşi tarafından çocuğunun gözü önünde katledilen Emine Bulut'u unutmayarak yakalarına ''Ölmek İstemiyorum'' yazılı notlar astı. Erkekler ise, siyah kurdele takarak yaşanan vahşete tepki gösterdi. Bu tepkiye destek veren ve yakasına not ile siyah kurdele takan Başkan Deveci, "Salıpazarı ve Terme'den geliyorum. Orada çok büyük bir afet yaşandı. İki can kaybımız var, iki de kaybımız var. Bütün yurttaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Atakum Belediyesi olarak o bölgeye desteğimizi sonuna kadar vermeye hazırız. Bir diğer felaket de birkaç gün önce yaşandı. Sıkça olduğu gibi, bir kadın eşi tarafından ama diğerlerinden farklı olarak çocuğunun gözü önünde hunharca katledildi. Artık Türkiye bundan kurtulmalı. Kadınlar, gençler, erkekler, çocuklar bu ülkenin herkes tarafından yaşanabilir olması için gayret göstermeli. Eminelerin bir daha bu gibi davranışla karşılaşmayacağı bir Türkiye'nin yaratma eylemi de bu gibi etkinliklerle ortaya çıkar. O yüzden buradaki faaliyet önemli, biz bu etkinlikleri çoğaltacağız, Atakum Belediyesi olarak kaynaklarımızın önemli bölümünü bu faaliyetlere aktaracağız" ifadelerini kullandı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE