banner434

banner433

Atakum'da Kadın Meclisi Yeni Başkanı Esin Çelebi oldu

8 Mart 2020 Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi seçiminde üyelerimizin takdiriyle Başkanlık görevini üstlendiğini belirten Eğitimci Neşe KANGÜLEÇ, görevini Esin Çelebi’ye devretti.

Yerel 29.01.2022, 10:41
Atakum'da Kadın Meclisi Yeni Başkanı Esin Çelebi oldu

8 Mart 2020 Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanı Neşe Kangüleç, görevini Başkan Yardımcısı Esin Çelebi’ye devretti.

Eğitimci Neşe KANGÜLEÇ, yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

Yürüttüğüm Başkanlık makamını “mücbir” sebeplerden ötürü, bugün itibariyle bir sonraki olağan seçime (8 Mart 2022) kadar Kadın Meclisi Başkan Yardımcımız Esin Çelebi’ye devrediyor, Atakum Kent Konseyi’ndeki ve Atakum Kadın Meclisi’ndeki görevlerimden müsaadenizi istihram ediyorum. Bundan sonraki süreçte sosyal projelerime bireysel olarak ,siyasi projelerime ise üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nde kaldığım yerden devam edeceğim.  

Şimdiye kadar Atakum Kadın Meclisi olarak azami çabayla tüm etkinlik ve projelerimizde üyelerimiz ile birlikteydik. Onlarla, kimi zaman güneş altında, kimi zaman soğukta, Atakum’lu kadınlarımıza ulaşmayı başardık.  

Başkanlık sürem boyunca ; Covit 19 illeti yüzünden hayatlarini kaybetmiş olan aralarinda Türkiye’de ilk korona virüs vakasina bakan ve ilk hayatini kaybeden  Prof.Dr. Cemil TAŞÇIOĞLUNUNDA bulunduğu  ve  42  değerli sağlik çalişanimizin  adini yaşatmak adina  Koru Parkta ağaçlari isimlendirme, Sağlik Çalişanlari adina 150 mimoza fidani dikerek oluşturduğumuz  ‘’Hatira Ormani’’,sağlik çalişanlarina destek için dayanişma çağrisi, Atakumlulara Psikolojik Destek Hatti  ’’Cumhuriyet Kadin Bando Takimi’’,ADD ile birlikte açmiş olduğumuz ‘’Atatürk Fotoğraflari Sergisi’’, Milli Bayramlarimizi çocuklarimiza yaşatma adina düzenlemiş olduğumuz ‘’Resim ve Komposizyon yarişmalari’’,’’19 Mayis 1919 Gençlik ve Spor Bayrami’’  dolayisi ile  ‘’Afiş ve Resim yarişmalari’’ , ‘’Kadinlar arasi öykü yarişmasi’’, Dini Bayramlari yaşatma adina düzenlemiş olduğumuz ‘’Bayram kahveniz bizden"‘'caddelerde  kahve ikramlari ‘’  ,evde üretim yapan kadinlari desteklemek adina 2 yildir yaz aylarinda her hafta sonu düzenli olarak açmiş olduğumuz ‘’Kadin El Emeği Pazari" , ’’24 Kasim Öğretmenler Günü’’ dolayisi ile meslekte en kıdemli olan öğretmenlerimizi ziyaretler,  ‘’Anneler Günü’’ kutlamalarimiz,’’8 Mart Dünya Kadinlar Günü ‘’ dolayisi le yapmiş olduğumuz organizasyonlar, belirli gün ve haftalarda farkindalik yaratmak adina bilgilendirme ve  çalişmalar,’’geleneklerimizi yaşatmak adina 155 ad. oyuncağın sergilendiği ‘’Anneannemin Oyuncaklari  Sergisi’’,Covid -19 kapsaminda işsiz ve aşsiz kalan ailelere  yardim kampanyalari,Kadin STK başkanlari ile toplantilarimiz, Atakum’da hemsehricilik bilincini  arttırma adına düzenlemiş olduğumuz ‘’Yaza Veda Panayiri’’ köy okullarinda yeni eğitim öğretim yılının ilk günlerinde eğitim ve öğretime devam etmekte olan çocuklarimiza kuaför hizmeti gibi bir çok organizasyon  sadece kadınlarımızin  karşiliksiz emek  ve koca yürekleri  sayesinde  başarabildikleridir. 

Tüm yaptiğimiz çalişmalarda  çok da başarılı olduk. Ürettik . Ürettiğimiz her şeyi kadınlarımızla paylaştık. Paylaştıkça daha da arttık. Yeri geldi masa başında, Yeri geldi standlarda, Ve hatta stadlarda varlık gösterdik.  Her adımımız kadınlarımız içindi.Siyasi ayrım gözetmeksizin tüm üyelerimizi kucakladık. Herkesin siyasi tercihlerine saygı duyarak, bir olduk, bütün olduk. 

Geride bıraktığımız 2 yıl boyunca etkinliklerimizle Atakum’lu kadınlarımız için farkındalık yaratmaya çalıştık.  Ve Neşe Kangüleç olarak, başladığım içi layıkıyla yerine getirmeye hep itina ettim.  Her adımımda insani değerlere önem vererek hiç bir aşamada kişisel önceliğimi yanımda taşımadım. Zaman ve mekan gözetmeksizin her platformda kadınlarımız yanında oldum. Bu çerçevede tanışma fırsatı elde ettiğim, tüm kadınlarımıza teşekkür ederim.   Hepimiz insanız varsa şahsımdan kaynaklı kırgınlıklar, samimiyetle özür dilerim. 

Bu süreçte bütün kadın yol arkadaşlarıma vermiş oldukları özverileri için teşekkürü bir borç bilirim.  Çalışmalarımızda destekleri ile  bizi yalniz birakmayan Atakum Belediye Başkanimiz Sayin Av.Cemil DEVECİYE , tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, STK’lara ve kişilere teşekkür ederim.   Kadın Meclisimize bundan sonraki süreçte başarılar diler,  Sizlere saygı, sevgi ve selamlarımı sunarım. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)