Atakum'da Kapalı Yol Kalmadı

Samsun'da cumartesi günü itibarıyla kent genelinde etkili olan kar yağışı bütün belediyeleri harekete geçirdi. Atakum Belediyesi de birimlerini hareket geçirdi.

Yerel 10.02.2020, 18:37
Atakum'da Kapalı Yol Kalmadı

Etkili olan kar yağışı Atakum'u beyaza bürüdü. Atakum'un yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı altında kalan Çamlıyazı, Sarayköy, Kabadüz ve Karakavuk gibi mahallelere ise Atakum Belediyesi ekipleri anında müdahale etti. 

Kar yağışı öncesinde sahada çalışan tüm birimlerini hazır tutan Atakum Belediyesi, 11 traktör kepçe, 4 case, 3 küreme aparatlı kamyon, 1 adet tuzlama aparatlı kamyon, 1 solüsyon tankeri, 2 adet greyder, 2 adet lastikli dozer, hasta ve acil durumlar için 4 adet 4x4 jip, 6 adet transit pick up, 6 zabıta devriye aracı, olmak üzere toplamda 40 araç ve 242 personelle sahada oldu. Fen İşleri, Temizlik İşleri, Zabıta, Park ve Bahçeler Müdürlüğü birimlerinin yoğun tempoyla yaptığı çalışmalarla Atakum'da yurttaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için var güçle mücadele edildi.

Kar yağışının etkili olduğu ilk saatlerde Atakum Belediyesi bünyesinde 'Kar İle Mücadele Acil Durum Hattı' kuruldu. Atakum Belediyesi'nin sosyal medya hesapları aracılığıyla yurttaşlar tarafından bildirilen talepler ve acil durum hattına gelen ihbarlar da sahadaki ekiplere anında iletilerek koordineli çalışma sağlandı.

ATAKUM'DA YOLLAR AÇIK

Atakum'un yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı altında kalan Çamlıyazı, Sarayköy, Kabadüz ve Karakavuk gibi mahallelere ise Atakum Belediyesi ekipleri anında müdahale etti. Atakum genelinde eş zamanlı olarak tüm mahallelerde yürütülen çalışmaların yanı sıra, belediye yetkilileri de mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Olası acil durumlar için, vatandaşların ihbarları doğrultusunda hastalara anında ulaşabilecek ekipler de hazır bekletildi. 24 saat esasıyla devam eden kar mesaisi neticesinde Atakum merkezinde de, yoğun kar yağışı alan uzak mahallelerde de kapalı yol kalmadı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu