Alexa

ATAKUM İSTİHDAM MERKEZİ KURULDU (ATİM NEDİR?)

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, göreve gelmesinden çok kısa bir süre sonra ilk projesini hayata geçirdi. Atakum Belediyesi bünyesinde “Atakum İstihdam Merkezi” (ATİM) kuruldu.

ATAKUM İSTİHDAM MERKEZİ KURULDU (ATİM NEDİR?)

Atakum Belediyesi bünyesinde “Atakum İstihdam Merkezi” (ATİM) kurularak hayata geçirildi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, görevi devralmasından kısa bir süre sonra ilk projesini hayata geçirdiğini açıkladı. Deveci’nin en çok dikkat çeken seçim vaatlerinden biri olan “Atakum İstihdam Merkezi” projesi Atakum Belediyesi bünyesinde faaliyet göstermeye başladı.

Başkan Deveci, seçim sürecinde en çok üstünde durduğu “Atakum İstihdam Merkezi” projesini hayata geçirdi. Atakum Belediyesi bünyesinde hizmet verecek ATİM faaliyetlerine başladı. Adaylık sürecinde hayata geçireceği ilk projesinin ATİM’i kurmak olacağını dile getiren Deveci, böylelikle sözünü tutmuş oldu. Atakum İstihdam Merkezi Atakum Belediye Binası içerisinde hizmet vermeye başladı. Atakum Belediyesi ATİM Sorumlusunun Volkan Alptekin olduğu açıklandı.

ATİM NEDİR? (Atakum İstihdam Merkezi)

Seçim öncesinde konuyla ilgili projeyle ilgili yaptıkları açıklamada, kurulacak İstihdam Ofisi ile birlikte, eğitim sonrasında da işveren ve çalışan arasındaki süreci kontrol edeceklerini dile getiren Cemil Deveci, “Meslek Edindirme Merkezi'nde eğitim almış ve işe başlamış biri, İstihdam Ofisi yetkililerince periyodik aralıklar ile iş yerinde ziyaret edilecek. Sosyal güvencesi sağlanmış mı, işvereni ile bir problemi var mı, aldığı pozisyondaki işleri yürütebilir durumda mı, performans olarak yeterli mi gibi konuları denetleyecek olan yetkili, tuttuğu raporu ofise iletecek. Bu sistem sayesinde meslek edindirme öncesinde ve sonrasında kişinin durumu kontrol edilebilecek. Esasında hazırladığımız her proje kendi içinde istihdam alanı yaratıyor. Yani tüm projelerimizde Atakumluların istihdam sorunun çözülmesine zemin hazırladık. Atakumluların gönlü rahat olsun” demişti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 16:37
YORUM EKLE

banner325