Atakum Kadın Meclisi, 19 Mayıs Bayramını Kutladı

19 Mayıs tum Türk halkı için tarihi  ve  önemli bir dönüm noktasıdır. Milli Mücadelenin ilk kıvılcımı, milletçe tekrar bağımsızlığa yürüyüşümüzün ilk adımıdır.  

Yerel 18.05.2021, 18:41
Atakum Kadın Meclisi, 19 Mayıs Bayramını Kutladı

19 Mayıs tum Türk halkı için tarihi ve önemli bir dönüm noktasıdır. Milli Mücadelenin ilk kıvılcımı, milletçe tekrar bağımsızlığa yürüyüşümüzün ilk adımıdır.  

Bu tarihi günün, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık mücadelemizi resmen ve fiilen başlatışının, 102. yıl dönümünü geçen yılda oldugu gibi korono virüs salgını nedeniyle evlerimiz de veya balkonlarımız da kutlamak zorunda kalsak ta biz kadınlar ,analar inanıyoruz ki ;tüm olumsuz koşullara rağmen çocuklarımızın ,  gençlerimizin coşkusu evlerden taşacaktır.    

Bu ülkenin geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimiz cesaretleri ve zekaları ile  Vatanımıza ,Hürriyetimize ve Cumhuriyete ilelebet sahip çıkacaklardır çünkü onlar GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün evlatlarıdır. Çünkü onlar GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün emanetinin farkındalar ve her zamanda farkında olacaklardır.           

Bu inancımızla ;Cumhuriyeti gençlerimize emanet eden,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, Aziz şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.  

ATAKUM KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ BAŞKANI 

NEŞE KANGÜLEÇ

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)