Atakum Kadın Meclisi Öğretmenler Gününü Kutladı

Atakum Kadın Meclisi, Öğretmenler Günü'nü kutlayarak, "Öğretmen, yaptıkları kadar yapamadıklarından da sorumludur. Çeşitli bahanelerin ardına sığınarak kendindeki bu gücü ve serveti eritmemelidir." dedi.

Yerel 23.11.2020, 20:07 24.11.2020, 08:54

Öğretmenlerimizin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutladığına dikkat çeken Atakum Kadın Meclisi'nin kutlama mesajı şöyle:

Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; öğrencileri bilgi kaynaklarını yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen.Öğretmenlik mesleği, bir hizmet mesleğidir. bir fidenin, onlarca yaprak ve çiçek açması için hayatını bu mesleğe atamaktır. Bir öğretmen ışık demektir. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

Öğretmen, yaptıkları kadar yapamadıklarından da sorumludur. Çeşitli bahanelerin ardına sığınarak kendindeki bu gücü ve serveti eritmemelidir. Öğretmen bir ayna olmalıdır. Kendisine bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görmelidir. Bu düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
-1°
az bulutlu