Atakum'da Coronavirüse karşı Acil Eylem Planı

Atakum Belediyesi, koronavirüse karşı acil eylem planını devreye soktu. Belediye ilgili birimleri, Atakum'da, pazar yerleri, parklar, ibadethaneler, okul bahçeleri gibi alanların dezenfektesinin yanı sıra birçok önlem alındı.

Yerel 16.03.2020, 23:16 17.03.2020, 01:23
Atakum'da Coronavirüse karşı Acil Eylem Planı

Atakum Belediyesi, koronavirüs salgınının ilçe genelindeki olası etkilerini önleyebilmek için dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, bilgilendirme broşürleri ile Atakumluları koronavirüse karşı uyardı.

Dünya genelinde birçok ülkeyi tehdit eden koronavirüs salgınına yönelik aldığı önlemlerle ilçe sakinlerini virüsten koruma amaçlı dezenfeksiyon ve bilgilendirme çalışmalarına aralıksız sürdüren Atakum Belediyesi, Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’deki ilk vakayı açıklamasının ardından Başkan Cemil Deveci’nin talimatıyla ilk çalışmalarına başladı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelindeki çocuk parkları ve ibadethanelerde dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştirdi. Özel araçlar kullanan ekipler, çöp konteynerlerini basınçlı püskürtme yapan makineler kullanarak temizledi. İlçe sakinleri, koronavirüsten korunma yollarını anlatan broşürler dağıtılarak bilgilendirildi.

Acil gündemle toplanan Atakum Belediyesi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Komisyonu’nda oluşturulan acil eylem planı da kısa sürede uygulamaya koyarak,. Belediye personeline hijyen ve virüsten korunma ile ilgili bilgiler verdi. İşyeri hekimi Shahram Baradaranhosseini ile Atakum Belediyesi Başkan Danışmanı Muzaffer Yıldız, Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesi, belediye binasındaki çalışanlara alınacak tedbirleri anlattı. Baradaranhosseini, belediye binasında tüm katlara yerleştirilen temizleme solüsyonlarının önemine dikkat çekti.

Diğer taraftan, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi, Ata Çocuk Anaokulu ve Kültür evlerinde dezenfeksiyon faaliyetlerine devam ederken, vatandaşların yoğun şekilde bir arada bulundukları semt pazarlarında da salgın hastalık riskine karşı önlem alan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelindeki pazar yerlerinde dezenfeksiyon çalışması yaptı.

İnsanların buluşma noktası olan, Yalı Kafe, Seyir Tesisi, Down Kafe, Otizm Kafe, Duyum Kafe ve Güvercin Kafe’nin yanı sıra Osmanlı Hamamı da salgın hastalık riskine karşı dezenfekte edildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nca iki hafta tatil edilen ilk ve orta dereceli okullarda da Atakum Belediyesi ekiplerince temizlik çalışmaları yürütüldü. Okul bahçelerinin yanı sıra, okullardaki çöp konteynerleri de dezenfekte edildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
20°
az bulutlu