Atakum’da hafta sonu denetimi

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ”Önümüzdeki süreçte her gün kişisel tedbirlerimizi artırmamız gerekiyor” dedi 

Yerel 13.03.2021, 17:18
Atakum’da hafta sonu denetimi

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci; Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız ile Atakum İlçe Emniyet Müdürü Hanefi Kabaoğlu sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı ikinci cumartesi gününde esnaf ve alışveriş merkezi ziyaretleri gerçekleştirerek koronavirüs tedbirlerini denetledi.

Denetimler sonrasında açıklamalarda bulunan Deveci, “Pandemi hem Türkiye’de hem de Karadeniz Bölgesi’nde arttı. Biz de tedbirlerimizi yoğunlaştırdık. Kaymakamlık ve Emniyet teşkilatıyla birlikte hayatın her alanında, Atakum’un her kesiminde özellikle esnaflarımızı, esnaflarımızdan alışveriş yapan yurttaşlarımızın sağlık kurallarına uyup uymadığını tespit etmeye çalışıyoruz. Uyarılarda bulunuyoruz. İçinde olduğumuz sürecin ciddi olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.

Bugün biraz da rüzgarlı bir hava olduğu için hem sahilimizde hem de esnafta yoğun bir kalabalık yok. Sadece bugün değil, önümüzdeki süreçte her gün kişisel tedbirlerimizi artırmamız gerekiyor. Maskeye, fiziki mesafe dikkat edeceğiz ve hijyen kurallarına uyacağız. Doktorumuz kendimiz olacağız. Hem kendi sağlığımızı hem de aile bireylerimizin sağlığını koruyacağız. Bu çok hassas bir süreç. Virüs mutasyona uğruyor. Tıp da virüsü takip etmekte zorlanıyor. Bunu böyle algılamak gerekiyor. O nedenle bu virüse yakalanmadan bu süreci aşmak en doğrusu. Bunun için de tek yapılacak iş herkes kendi tedbirini kendisi alacak. Herkese sağlık diliyorum. Umuyorum bu pandemi döneminden bir an evvel çıkmış oluruz” diye konuştu. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)