Atakum'da Pandemi Denetimleri Sıklaştırıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Atakum'da denetimler sıklaştırıldı.

Yerel 25.02.2021, 16:45 25.02.2021, 18:39
Atakum'da Pandemi Denetimleri Sıklaştırıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Atakum'da denetimler sıklaştırıldı. Belediye Ekipleri, kentin dört bir yanında gerçekleştirdiği başarılı denetimleri dolayısıyla Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız teşekkür etti.

Atakum'da denetimlere birlikte katılan Kaymakam Kemal Yıldız, Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Okan Saral, Atakum İlçe Emniyet Müdürü Hanefi Kabaoğlu, Atakum İlçe Sağlık Müdürü Ömer Barış Çankaya, Atakum İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yener Günay koronavirüs denetimi gerçekleştirdi.

Aynı Hassasiyeti Vatandaşlarımızdan Bekliyoruz

Market, banka, pazaryeri gibi yurttaş yoğunluğunun yaşandığı noktalarda gerçekleşen denetimlerde yurttaşlara salgınla mücadeleye yönelik alınması gereken tedbirler hatırlatıldı. İşletmelere yönelik denetimlerde içeride aynı anda bulunabilecek kişi sayısı ve çalışma saatleri kısıtlamalarına yönelik uyarılarda bulunuldu, klima ve filtreleme sistemlerinin bakımı ve filtre değişimlerinin düzenli olarak yapılıp yapılmadığı denetlendi. Denetlemelerin aynı hassasiyette devam edeceğini belirten Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Okan Saral yaptığı açıklamada şnları söyledi: “Kentimizde salgınla mücadele çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyoruz. Zabıta memurlarımız yurttaşlarımıza uygulanması gereken maske, mesafe ve temizlik tedbirlerini hatırlatarak, virüsün kentimizde yayılımına neden olacak eylemleri bertaraf etmek ve halk sağlığını korumak için gayret gösteriyor. Bizler aynı gayret ve hassasiyeti yurttaşlarımızdan da bekliyoruz. Samsun Valiliğimiz, Atakum Kaymakamlığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve diğer kamu kuruluşlarıyla, mahalle muhtarlarımızla ve meslek odalarımızla koordinasyon halindeyiz. Hepimiz için tedbirlere uymak hayati önem taşıyor. Denetimlerimize aynı yoğunlukta devam edeceğiz” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)