Atakumlu Kavaklılar Yemekte Buluştu

Atakum'un, Samsun'un gülen yüzü ve cazibe merkezi olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Atakum Kavaklılar Derneği Başkanı Altan Sökmen, Burada bulunan 12 bin Kavaklıyı bir çatı altında toplama çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Yerel 31.10.2013, 14:17 31.10.2013, 14:30
 Atakumlu Kavaklılar Yemekte Buluştu

Atakum Kavaklılar Derneği tarafından organize edilen geleneksel yemek Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi'nde AK Parti İl Başkanı Fuat köktaş, Atakum Belediye Başkan Vekili Şennur Koçer, İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş, Kavak Dernekler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karagöz, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, belediye başkan adayları ve çok sayıda kavaklı katıldı.

Atakum'un, Samsun'un gülen yüzü ve cazibe merkezi olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Atakum Kavaklılar Derneği Başkanı Altan Sökmen, " Burada bulunan 12 bin Kavaklıyı bir çatı altında toplama çalışmalarımız sürüyor. bu tür yemekler derneğimize maddi katkı sağlamakla birlikte hemşerilerimiz arasındaki dostluk ve dayanışma duygusunu da artırmaktadır. Bize her konuda yardımcı olan Atakum Belediye Başkanımız Metin Burma'ya teşekkür ediyoruz. Bizi unutmayanları, bize yardım edenleri biz de destekleyeceğiz" derken, Kavak Dernekler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karagöz ise,"1986'dan bu yana Samsun'daki Kavaklılar olarak örgütleniyoruz. Bugün federasyonun 12 bin üyesi bulunmaktadır. Bu bir sivil toplum kuruluşu olarak çok büyük bir rakamdır. Biz bunu başardık" dedi.

Atakum Belediye Başkan Vekili Şennur Koçer ise,Belediyeler Birliği'nin düzenlediği inceleme gezisi nedeni ile il dışında olan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma'nın selamını ileterek başladığı konuşmasında, " Başkanıımızın kalben kavaklı olduğunu, sizi ne kadar çok sevdiğini ve değer verdiğini hepiniz biliyorsunuz. Bu nedenle biz her zaman sizin yanınızdayız. Sizlere her konuda yardımcı olabilmek için elimizden geleni bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapmaya hazırız. Yakın bir zamanda hizmete girecek AÜtakum kültür ve sanat Merkezi'nde kültür dernekleri için hazırlanan bölümde yerinizi alacağınıza inanıyorum" diye konuştu. İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş ise, " Kavaklı hemşerilerimi bir arada birlik ve beraberlik içinde görmekten son derece memnununum. Bizim en büyük özelliğimiz kötü ve iyi zamanlarımızda birbirimizi asla yalnız bırakmayarak, büyük bir dayanışma içinde olmaktır. Bu dayanışma bize çok şey kazandırmış,bundan sonra da kazandırmaya devam edecektir" diye konuştu.

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ise, " Doğup, büyüğümüz topraklardan bir şekilde ayrılmak zorunda kalan, başka topraklarda ayakta kalabilme mücadelesi veren insanlarız. Haberleşme, yardımlaşma, dayanışma ve yöremize has kültürel değerlerimizi taze tutabilme anlamında hemşehri derneklerine ihtiyaç vardır. Hangi şehre giderseniz gidin bu ihtiyacı görürsünüz. Ben bu anlamda Kavaklı kardeşlerimin, yardımlaşmasını, dayanışmasını, hemşehrilik anlayışlarını tebrik ve takdir ediyor, başarılarının devamını diliyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)