Alexa


Atatürk'ün Havza'ya gelişi Anısına Duygulandıran Sahne

Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının ve Havza'ya gelişinin 100. yılı dolayısıyla ‘Bir Hilal Uğruna Ya Rab…’ isimli tiyatro gösterisi sahnelendi.

Yerel 30.04.2019, 14:03
Atatürk'ün Havza'ya gelişi Anısına Duygulandıran Sahne

Havza'da, ‘Bir Hilal Uğruna Ya Rab’ isimli tiyatro gösterisi ilgi gördü. Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının ve Havza'ya gelişinin 100. yılı dolayısıyla sahneye koyulan tiyatro gösterisi ardından şiir ve türkülerle duygu anlar yaşandı.

Havza Belediye Kültür Merkezinde Şehit Besim Kazar, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen tiyatro gösterisine Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Kaymakam Adayı Meriç Dinçer, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Muharip Gaziler Derneği Havza Temsilcisi Harun Saat ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Nurcan Yücel tarafından yapılan konuşmanın ardından başlayan tiyatro gösterisinde öğrenciler 25 Mayıs 1919’de Atatürk ve silah arkadaşlarının Havza'ya gelişinin ardından yaşanan olayları sahnelediler.

Oyunda o dönem Atatürk ve Silah arkadaşlarına destek veren Bayram Ağa, Kaymakam Fahri Bey, Belediye Başkanı İbrahim Bey, Sıtkı Hoca gibi karakterler canlandırıldı.

Kahramanlık ile vatan sevgisi temalı şiir ve türkülerinde seslendirildiği gösteri büyük bir beğeni ile izlendi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
28°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P