Atayı Sevdiği Türkler Ve Şiirlerle Yad Ettiler

İlkadım Belediyesi THM Gençlik korosu ‘’Atatürk’ün Sevdiği Türküler ve Şiirler’’ adlı etkinlikle Ulu Önder Atatürk’ü büyük bir özlemle andı.

Yerel 18.11.2019, 20:35
Atayı Sevdiği Türkler Ve Şiirlerle Yad Ettiler

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. Yıldönümü nedeniyle, Acem Tekkesi'nde ‘’Atatürk’ün Sevdiği Türküler ve Şiirler’’ adıyla türkü ve şiir gecesi etkinliği düzenledi.

İlkadım Belediyesi THM Gençlik korosu ve OMÜ TDE Bölümü öğrencilerinin bir birinde güzel eserleri icra ettiği programa Kardeş Belediye Kosova Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Hüsrev' da katıldı.Ayrıca İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları Ramazan Bayraktar, Şerif Mırık, Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç ve şiir severler yoğun katılım sağladığı programda, Atatürk için yazılmış en güzel ve en anlamlı şiirlerin yanı sıra Atatürk’ün sevdiği türküler de  saslandirildi.

İlkadım Belediye Başkanı Şerif Mırık, "Gün sorular sorma, sorgulama, düşünme ve kendimizi geliştirme günüdür. Gün sadece Atamıza duyduğumuz önemi dile getirme, ağıtlar yakma günü değil, Atatürk’ün ortaya koyduğu fikirlere odaklanma günüdür. Gün geçmişi çok iyi analiz edip geleceğe bakma günüdür. Tıpkı O’nun gibi! Gün kalbimizde Atatürk sevgisiyle, Mustafa Kemal’in fikirlerini gerçekten özümseyip anlayabilme günüdür" sözlerinin ardından Cemal Safi’den Mustafa Kemal şiiri okudu.

Mırık, Kosova Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Hüsrev,’’ 1380 de bu yana kadar Kosova Türkiye’nin Balkanlardaki yurdudur. Bu sebepten biz Anadolu bir çok bölgesinde önce Türk’üz. Bizim asli görevimiz belediyecilik herşeyden önce dışarıda dalgalanan Ay-Yıldız Türk Bayrağı, örf ve adetlerimiz ve İslam dinini yaşama mücadelesini veriyoruz. Bu gece burada Tüm ömrünü milletinin kurtuluşu, refahı, aydınlığı ve özgürlüğüne adayan atamızı derin bir saygıyla anıyoruz’’ dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)