Alexa


Avukatlardan “Kadınlar Günü”

Ordu Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri, Fatsa Adalet Sarayı önünde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle basın açıklaması yaparak kadın sorunlarını anlattı..  

Yerel 08.03.2017, 14:52
Avukatlardan “Kadınlar Günü”

Ordu Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Nur Hilal Gündüz,  Fatsa Adalet Sarayı önünde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, Eşit hak mücadelesi için, Şiddetin, ayrımcılığın her türüne hayır dediler

Av. Nur Hilal Gündüz'ün basın açıklaması şöyle:

“8 Martlar, dünyada kadınların eşitlik ve özgürleşme mücadelesinin dile getirildiği ve emeğine, bedenine, kimliğine sahip çıkarak kadın sorunlarının örgütlü olarak bir kez daha duyurulduğu bir gün haline gelmiştir. Günümüzde yasalarda kadınlara eşit haklar tanınmış olmasına rağmen Türkiye'de kadınlara karşı ailede, eğitimde, istihdamda, siyasette ayrımcılık devam etmekte, kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri, çocuk gelin sorunlarına çözüm getirmek için özellikle son on yılda kararlı bir devlet politikası uygulanmamaktadır. 2017 yılının sadece Ocak ayında 38 kadın evliliğini veya ilişkisini sonlandırmak istediği için, kendi hayatına dair karar almak istediği için kocası veya yakın aile bireyi bir erkek tarafından katledilmiştir. Eşit hak mücadelesi için çıkmış olduğumuz yolda en temel hakkımız olan yaşama, hayatta kalma hakkımız için mücadele etmek zorunda kalmaktayız. Şiddetin, ayrımcılığın her türüne hayır diyoruz. Ordu barosu olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimlerinin yol haritamız olduğunu yineliyor, şiddetin olmadığı, özgürlüklerin kısıtlanmadığı, gerçek demokrasinin yaşandığı bir Türkiye umuduyla tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz” diye belirtti.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P