Ayvacık Belediyesi'nden Buyırbucak Türkmenlerine yardım seferberliği

Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası Ayvacık İlçesinde büyük ses getirdi.

Yerel 22.01.2016, 22:55
Ayvacık Belediyesi'nden Buyırbucak Türkmenlerine yardım seferberliği
Samsun/Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur’un öncülüğünde İlçede başlatılan yardım kampanyasına İlçe halkı yoğun ilgi gösterdi.

Rusya ve Suriye rejiminin bombardımanı altında zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenlerine Ayvacık Belediyesi ve Ak Parti İlçe Başkanlığı yardım seferberliği başlattı. İlçe vatandaşalrının yaptığı yardımlar Belediyede toplanarak Ak Parti Genel Merkezine teslim edilip Suriye’deki Türkmen yetkililere ulaştırılması sağlanacak.

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile zor durumdaki vatandaşlara yardım eli uzatmayı esirgemeyen Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ‘’ Biz Millet olarak daima mazlumun, mağdurun ve zulme uğrayanların yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bayırbucak Türkmenleri ile aynı ümmetin evlatlarıyız. Türkmen dağlarında yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenlerine partimizin genel merkezi tarafından düzenlenen yardım kampanyasına ilçe halkımız duyarsız kalmayarak yardımlarını bizlere teslim ettiler. Başta gıda, giyecek, Çocuk bezi ve maması gibi öncelikli ihtiyaçları göndermek için başlattığımız yardım kampanyasında Belediyemizde toplanan 18 kutu ayakkabı, 18 koli gıda, 65 çuval kıyafet ve 1 adet tekerlekli sandalye olmak üzere toplam 102 koli yapılan yardımları İl Başkanlığımıza göndereceğiz ve yapılan yardımlar oradan da toplu bir şekilde Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkacak. Kampanyaya destek veren hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.’’ Dedi.

Yorumlar (0)