Alexa

AYVACIKTA TURİZM ÇALIŞTAYI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ'ın da katıldığı Ayvacık Belediyesi Toplantı salonunda Turizm Çalıştayı toplantısını gerçekleştirdi.

AYVACIKTA TURİZM ÇALIŞTAYI
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ'ın da  katıldığı  Ayvacık Belediyesi Toplantı salonunda Turizm Çalıştayı toplantısı gerçekleştirdi.

 Samsun Turizm Eylem Planı çerçevesinde Ayvacık Turizminin geliştirilmesi amacıyla Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği (SAMTAB) olarak   Ayvacık Belediyesi Toplantı salonunda Turizm Çalıştayı toplantısı yapıldı.

Çalıştay, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Başkanlığında Ayvacık Kaymakamı Can Kazım KURUCA, Belediye Başkan Mustafa BELUR, Büyükşehir Belediyesi Meclis başkanı Turan ÇAKIR, Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanı Nihat SOĞUK, Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin SARIOĞLU, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir KIZILKAN, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi Meclis Üyeleri, Ayvacık Kültür Turizm Doğa Su Sporları Ekolojik Yaşamı Geliştirme Derneği (AYDOS) Recep BELUR, Ayvacık Turizm Kültür Doğa Koruma ve Geliştirme Derneği (AYTUDER) yöneticileri, İlçe mahalle muhtarları ve Turizm sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Yapılan toplantıda 2015-2017 yılları arasında Ayvacık’ta 2 yıl süre ile yapılması planlanan turizme yönelik çalışmalar istişare edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Ayvacık İlçemizde ivedilikle yapılması gereken İlçe mutfağına özgü yöresel yemeklerin sunulduğu otantik bir restoran yapılacağını, Ayvacık’ın eski mimarisini yaşatma anlamında İlçeye gelen misafirlerin gezip görebilecek hatta konaklayabilecekleri ahşap evlerin yapılacağını, İlçenin geleneksel kültürünü yaşatma anlamında kent müzesi oluşturulacağını, hafta sonları Samsundan Ayvacık İlçemizi tanıtma anlamında gezi maçlı ücretsiz otobüs seferlerinin yapılacağını hepsinden önemlisi 20 dönümlük 1 alana Ayvacık Doğal Yaşam Parkı inşa edileceğini belirtti. Söz konusu yatırımlarla Ayvacık’ın turizmde önemli gelişmeler sağlayacak ve Samsun turizminde en önemli doğa destinasyon olacağını belirtti.

İlçemiz için oldukça verimli geçen toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. Toplantının ardından Büyükşehir Belediye Başkanımız ve toplantıya katılan misafirlerimiz belediyemizden ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE

banner325