Alexa

Bafra Belediyesi Temizlik İşlerinden Uyarı!

Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bahar aylarında boyayıp tamiratını yaptıkları çöp konteynerleri, kış aylarında atılan sönmemiş soba külleri nedeni ile kullanılamaz hale geldiğini belirterek uyarıda bulundu.

Bafra Belediyesi Temizlik İşlerinden Uyarı!

Bafra Belediyesi tarafından yapılan açıklamada özellikle doğalgaz kullanılmayan evlerden soğutulmamış soba külü veya yakıcı bir madde atmak suretiyle, bilerek veya bilmeyerek çöp konteynerlerinin yanmasına sebep olanlara Kabahatler Kanunu'na göre haklarında yasal işlem yapıp, cezai müeyyide uygulanacağının altı çizildi.

Çöp konteynerlerine, henüz tam olarak sönmemiş ve soğutulmamış soba külü veya sönmemiş sigara izmariti gibi yakıcı maddeler atılmaması gerektiğini belirten belediye yetkilileri, 'Bu tür yakıcı maddeler, atıldığı çöp konteynerini içten içe ya da alev almak suretiyle kullanılmayacak şekilde tamamen yakmakta, bu da milli servet kaybına neden olmaktadır. Aynı zamanda yanan konteynerlerden çevreyi rahatsız edici bir koku yayılmakta, bununla da kalmayıp çevresindeki araçlar ve binalara sıçrayabilecek şekilde yangın tehlikesi oluşturmaktadır' denildi.

Açıklamada, konteynerlere soba külü, sigara izmariti gibi yakıcı maddelerin atılmasının olumsuzlukları bunlarla da sınırlı kalmamakta, hem çöp toplama aracında, hem de boşaltma alanında yanma tehlikesi oluşturduğu belirtilerek, bu konuda tüm vatandaşların duyarlı olmaları istendi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 19:25
YORUM EKLE