Bafra Belediyesinde Toplu İş Sözleşme Sevinci

Bafra Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. İmzalanan Toplu İş Sözleşmesinde 1Yıl için yevmiyelere %18 sosyal haklara %15 zam yapılması kararlaştırıldı.

Yerel 12.01.2021, 15:16
Bafra Belediyesinde Toplu İş Sözleşme Sevinci

Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, toplu iş sözleşmesi ile hedefledikleri rakama ulaştıklarını kaydetti.

Ziya Uzun, “İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile üye arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler sağladık, karşılıklı hoşgörü çerçevesinde geçirdiğimiz sözleşme görüşmelerinde mutlu bir neticeye ulaştık. Üyelerimizin yüzünü güldüren bu toplu iş sözleşmesi ile beraber belediye işçisi olan arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.

Toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi veren Uzun, sözleşmenin bir yıl geçerli olduğunu yevmiyelere %18 sosyal haklara %15 artış sağlandığını belirten Uzun, emeğe ve emekçiye katkılarından dolayı Bafre Belediye Başkanımız Hamit KILIÇ'a teşekkür etti.  

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç konuşmasında, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Bafra işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Güzel ilçemiz Bafra’mızı daha güzel noktalara taşıyabilmek için personelimiz ile özverili bir şekilde çalışmaktayız. Belediyemizin imkânları dâhilinde çalışanlarımızın İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz belediyemiz işçilerine hayırlar getirsin inşallah” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)