Bafra'da Memur Alım Sınavına Hazırlık Kursu

Engelli Memur Alım Sınavı Hazırlık Kursunu; bir yıl içerisinde üç defa tekrarlayan Bafra Görme Engelliler Derneği engellilere kurs verdi.

Yerel 26.10.2020, 12:27 26.10.2020, 13:01
Bafra'da Memur Alım Sınavına Hazırlık Kursu

Bafra Görme Engelliler Derneği, 2020 yılı; Engelli Memur Alım Sınavı kursu verdi. Bafra Görme Engelliler Derneği, engel türü ayırmaksızın; Bafra‘da bulunan görme işitme, zihinsel ortopedik bir kronik rahatsızlığı olan tüm engel türlerine yönelik bir yıl içersinde üç defa kurs verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Kaplan şunları söyledi:

"Göreve başladığım günden itibaren; engel sınıfı ayırmaksızın, tüm kardeşlerimize hizmet vermeye çalışıyorum. Bir yıl içersinde; engel türü ne olursa olsun, tüm engelli kardeşlerimizi 2020 engelli memur alım sınavına hazırlık kursuna kaydettik. Kendilerine bir yıl içersinde, üç defa kurs verdik. Kursiyerlerimizi sınava hazırladık. Bu süre içersinde; kursiyerlerimizin her türlü sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını; İlçe MillÎ Eğitim Müdürlüğü ve Bafra Gençlik Merkezi işbirliği içersinde tamamladık. Böyle güzel bir hizmet vermenin; Bafra‘da bu hizmeti yapan tek kurum olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm engelli kardeşlerimize, sınavda başarılar dilerim. En son kurs; 29 Haziran‘da başlayıp, 5 Ekimde bitti fakat biz bir yıl içersinde üç defa kurs yaptık. Bu sınava hazırlık kursuydu üçü de. kursa 62 kişi katılırken. ikinci ve üçüncü kurslara 58 kişi katıldı Bafra ‘da engellileri sınava hazırlayan tek kurumuz. 2020 engelli memur alım sınavına hazırlayan tek kurumuz. 2020 engelli memur alım sınavı 15 Kasım' dagrçekleşecek."

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
11°
az bulutlu