banner434

Bafra'da Sır Koku Çözüldü

Bafra ilçesinde son zamanlarda hissedilen rahatsız edici koku ile ilgili olarak, Bafra Belediyesi yaptığı inceleme sonrasında söz konusu kokuya tarım arazilerine dökülen aşırı miktardaki tavuk gübresinin neden olduğu tespit edildi.

Yerel 06.06.2020, 20:29
Bafra'da Sır Koku Çözüldü

Bafrada sır kokuyla ilgili belediye tarafından yapılan açıklamada, kokuya tarım arazilerine dökülen aşırı miktardaki tavuk gübresinin neden olduğu belirtildi.

Belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklama şöyle:

İlçemizde son zamanlarda hissedilen rahatsız edici koku ile ilgili olarak, Belediyemiz tarafından şikâyetlerin ilk ortaya çıktığı andan itibaren hassas ve derinlemesine araştırma ve inceleme yapılmıştır.

Zabıta Müdürlüğümüz başta olmak üzere, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı olarak oluşturulan ekipler tarafından yapılan incelemeler sonucunda söz konusu kokuya tarım arazilerine dökülen aşırı miktardaki tavuk gübresinin neden olduğu tespit edilmiştir.

Belediyemiz sorunun belirlenmesinin ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nezdinde gerekli işlemleri başlatmış olup, Zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce oluşturulan bilgiler Bakanlığımızın ilgili müdürlüklerine iletilecektir.

İlçemiz ve çevresinde söz konusu kokunun tamamen ortadan kaldırılması ve sebep teşkil eden uygulamaların muhataplarının gerekli yasal işlemlerin yaptırılması noktasında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere ilgili tüm birimler nezdindeki kararlı hassasiyetimizin devam ettiğini;

Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyururuz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)