Alexa

Bafra Gazi Ortaokulu Lösemili Çocuklar Etkinliği Düzenledi

Bafra'nın köklü okullarından biri olan Gazi Ortaokulu "Değerler Eğitimi" kapsamında "Lösemili Çocuklar Haftası" nedeniyle farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.

Bafra Gazi Ortaokulu Lösemili Çocuklar Etkinliği Düzenledi

Bafra Gazi Ortaokulu, "Değerler Eğitimi kapsamında Lösemili Çocuklar Haftası nda, farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.Bu amaçla; okulda Lösev ürünleri standı açılarak geliri Lösevli çocuklara bağışlanmak üzere satış ve ürün tanıtımı yapıldı.

Lösev standında satışa snulan ürünlere okul öğrencileri büyük ilgi gösterdiler. Öğrenciler hem ürünleri satın alarak hem de LÖSEV yazılı tişortler tasarlayıp giyerek hasta akranları için farkındalık oluşturdular.

Günün farklı saatlerinde; farklı öğrenciler görev alıp, Lösev' e destek olmak için adeta yarıştılar. Lösev ürünlerine öğrenciler kadar onların duyarlı velileri de ilgi gösterip, katılarak destek verdiler.

Günün sonunda, standlardaki ürünler hemen hemen tükendi. Gazi Ortaokulu İngilizce Öğretmeni ve LÖSEV farkındalık sorumlusu Gülay ŞAHİN konuyla ilgili olarak şöyle dedi:

"Amacımız öğrencilerimizdeki Lösemi farkındalığnı artırmak; hasta akranlarıyla empati kurmalarını ve onlara destek olmalarını sağlamak, öğrencilerimizin sevgi dolu kalplerinde ve ışıldayan gözlerinde bunu başardığımızı görmek bizlere mutluluk ve huzur veriyor. LÖSEV Samsun Temsilcisi Erol Korkmaz Bey, sağolsunlar okulumuzda konuyla ilgili bir sunum tanıtımı yaptılar. Bir hafta sonra da bu etkinliği gerçekleştirdik. Görsellerde öğrencilerimiz ve Görsel Sanatlar dersi öğretmeni Gülden Demir işbirliğinde Galip Öztürk Ortaokulu, Fen ve Teknoloji dersi öğretmeni Yakup Gülşen de sağolsunlar bizlere destek verip yardımcı oldular." dedi.

Bafra Gazi Ortaokulu Müdürü Tugay Kökkülünk, Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle; okullarında gerçekleştirilen bu anlamlı etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen, idareci ve öğrencilere teşekkür etti.

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 13:24
YORUM EKLE