Bafra Görme Engelliler Derneği'nden 4. Diksiyon Kursu

Bafra Görme Engelliler Derneği, 4. Disiyon Kursu'nu açtı. Bafra Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla açılan kurs; hafta sonu 10:00 ila 14:00 saatleri arası Bafra Gençlik Merkezi'ndeki, engellilere tahsis edilen salonda görülecek.

Yerel 11.12.2021, 15:58
Bafra Görme Engelliler Derneği'nden 4. Diksiyon Kursu

Bafra Görme Engelliler Derneği, 4. Disiyon Kursu'nu da açtı. Dernekten yaplan açıklamalarda şu sıralar; ardada açtığı kurslarla kendinden söz ettiren Bafra Görme Engelliler Derneği, bugün Lise öğrenimini tamamlamış üyelerine diksiyon, sunucu ve spikerlik kursu açtı.

Bafra Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla açılan kurs; hafta sonu 10:00 ila 14:00 saatleri arası Bafra Gençlik Merkezi'ndeki, engellilere tahsis edilen salonda görülecek. Kursun açılışına: Bafra Görme Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Kadir Dağlı ve yönetim kurulu, kurs hocası Şadiye Kalkan ve kursiyerler katıldı.

Kadir Dağlı, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Bugün yine yeni bir kursumuzun açılışını gerçekleştirmenin heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. Şükürler olsun. Bugünkü açtığımız kursla beraber dördüncü Diksiyon Kursu'muzu başlatmış oluyoruz. Biliyorsunuz bunların üçü Lise mezunları için, bir tanesi de ilköğretim mezunları için açılan kurslardır. İnşallah ilköğretim mezunları için açılan kurslardır. İnşallah ilköğretim mezunları için ikinci kursumuzu da 20 Aralık’ta başlatacağız. Böylece, 20 Aralık’ta başlayacak olan kursla beraber beşinci kursumuzu da açmış olacağız inşallah. Diksiyon eğitim kursuna aşırı bir talep oluyor.

Bizler de dernek olarak mecburen üyelerimizden gelen bu talepleri değerlendiriyor, Halk eğitim merkezi yetkililerine bildiriyor, sağ olsun onlar da bu konuda bize yardımcı oluyorlar ve Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla bu kursları açıyoruz. Elbette bu kurslar keyfi olarak açılan kurslar değildir. Bu eğitimi almış biri olarak çok faydasını gördüm ve aldığım duyumlara göre birçok arkadaşımızın da faydasını gördüğünü belirtmek isterim. Kendini ifade etme ve etkili ve güzel konuşma bakımından diksiyon eğitim kursların çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Eğitim denince akan sular durulur. Eğitimsiz bir toplum,susuz ve dalsız kuru bir ağaca benzer. Bu yüzden eğitimin önemi çok anlamlı ve önemlidir.Geçenki kursumuzun açılışında da ifade ettiğim gibi bir bir toplumun gelişmesi, kalıcılığı, ve sürekliliği eğitime verdiği önemle orantılıdır. Eğitime ne kadar önem verilirse o toplumun kalkınma ve yükselme olasılığı o denli yüksektir.

Bizler de dernek olarak: “bütün engelleri ancak ve ancak eğitim yoluyla aşabiliriz” diyerek temel amacımız olarak eğitimi esas aldık. Aslında eğitim, engellilerin eğitiminden tutun da engelli aileleri, yakınları, ilgili kurumlar ve toplumun genelini bilgilendirme ve bilinçlendirme bakımından çok önemlidir. Bu yüzden Eğitim bizim için olmazsa olmaz kuralımızdır.

Bafra Görme Engelliler Derneği olarak, bundan toplumun genelini bilgilendirme ve bilinçlendirme bakımından çok önemlidir. Dernek olarak; bundan sonra da toplumun genelini bilgilendirme ve bilinçlendirme bakımından çok önemlidir. Bu yüzden; Eğitim bizim için olmazsa olmaz kuralımızdır. Bafra Görme Engelliler Derneği olarak, bundan sonra da eğitim ağırlıklı çalışmalara devam edeceğiz inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle dördüncü kursumuzun hayırlara vesile olmasını rabbimden niyâz ediyor, ursiyerlerimize başarılar diiyor; kursumuzun açılışına deste sağlayan, başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü'müz sayın Hacı Avcı Beye, kurslardan sorumlu müdür yardımcımız sayın Ferhat Kurt Bey’e, bütün halk eğitim personellerine, kurs yeri Müdürü'müz sayın Osman Şenocak Bey’e, kurs hocamız sayın Şadiye Kalkan hanım efendiye, bütün kursiyerlerimize ve isimlerini sayamadığım herkese teşekkür ederim." şeklinde onuştu. hanım efendiye, bütün kursiyerlerimize ve isimlerini sayamadığım herkese teşekkür ederim. “ şeklinde konuştu.

Haber: Oktay ZERRİN- Bafra

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)