Alexa


Bafra Millî Eğitim Müdürü KATİPOĞLU´ndan Engelliler Haftası Mesajı

Bafra İlçe Millî  Eğitim Müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Engelliler Haftasını kutladı.

Yerel 10.05.2020, 16:19
Bafra Millî Eğitim Müdürü KATİPOĞLU´ndan Engelliler Haftası Mesajı

Bafra İlçe Millî  Eğitim Müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU; 10/ 16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle bir mesj yayınladı. Mesaj şöyle :

" Her insan, bir değerdir. Onu değerli kılan birikimi ve birlikte yaşama bilincidir.  Her  yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen; Engelliler Haftası, engelli olarak tanımlanan bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

 Hayat, insanların önüne bir takım engellerle çıkar. Engelleri aşmanın ilk adımı da sorumlukları paylaşmaktır. Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkânlar, bir toplumun gelişmişlik düzeyinin ve insana verilen değerin belirgin yansımasıdır.

Bizler de, eğitim camiası olarak; engelli öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, çalışanlarımızın eğitim ortamlarının en iyi düzeye yükseltilmesi ve toplumsal hayata katılımlarının arttırılması için üstün gayret içerisindeyiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle;  10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutluyor, " Engelsiz bir Dünya " hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımıza, aileleri ve sevdikleriyle sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum."

Haber : OktayZERRİN- Bafra

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
13°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P