Alexa

Bafra’nın Çetinkaya Köprüsü Restore Ediliyor

Bafralılar tarafından ayrı bir önem taşıyan Cumhuriyet’in ilk eserlerinden biri olan tarihi Çetinkaya Köprüsü restora ediliyor.

Bafra’nın Çetinkaya Köprüsü Restore Ediliyor

Cumhuriyetin ilk eserlerinden Çetinkaya Köprüsü restore ediliyor. Köprünün Restorasyon projesi ile adına türküler yazılmış köprü restoraryonu ardından güzel bir görünüme kavuşacağını belirten Başkan Hamit Kılıç, "İlçe için bu kadar öneme sahip bir yeri kaderine terk etmek bizim gönül belediyecilik anlayışımızla bağdaşmazdı." dedi.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Ak Parti İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz ve Karayolları 7. Bölge Müdürü Murat Gönenli ile gerçekleşen karşılıklı görüşmeler sonrasında Restorasyon işlemi, Karayolları Bölge Müdürlüğü nezaretinde gerçekleşecek.

Çetinkaya Köprüsü Bafra'nın gözbebeği, Cumhuriyet tarihinin ilk eserlerinden biri olduğunu belirten Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç,  "mutluluğa atılan adım olan düğün merasimlerimizin uğrak yeri, türkülere konu olmuş bir maziye sahip. İlçe için bu kadar öneme sahip bir yeri kaderine terk etmek bizim gönül belediyecilik anlayışımızla bağdaşmazdı.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz istişareler sonucunda, köprümüzün restorasyon işlemi Karayolları Bölge Müdürlüğü, ışıklandırmaları belediyemiz tarafından yapılması kararı alındı. Restorasyon işleminden sonra Çetinkaya Köprümüz ve Sedde Projemiz birbirini tamamlayarak bambaşka bir güzellik gözlere ve gönüllere hitap edecek. Bu vesile ile Karayolları bölge müdürümüz Murat Gönenli’ye, Sedde Projemizin yapımında büyük emekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zihni Şahin’e ve önceki dönem büyükşehir belediye başkanımız Ak Parti Samsun Milletvekilimiz Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ediyorum“ dedi.

250 m. uzunluğunda ki 7 kemerli köprü, 4 Kasım 1937’de zamanın Belediye Başkanı Zihni Lokman tarafından yoğun bir katılımla hizmete açılmıştı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 18:49
YORUM EKLE

banner325