Bakan'ın Batman Ziyaretinde Gercüş Konuşuldu

Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu ile bir araya geldi. Başkan Günaydın, Gercüş için projelerini dile getirdi.

Yerel 25.06.2020, 15:09 25.06.2020, 16:30
Bakan'ın Batman Ziyaretinde Gercüş Konuşuldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Batman Hasankeyf ziyaretinde Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın ile bir araya geldi. Batman Valisi Hulusi Şahin, Ak Parti Milletvekili Ziver Özdemir, Ak Parti İl Başkanı Av.A.Akif Gür, Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın ve kalabalık heyetin karşıladığı Bakan Karaismailoğlu, Batman’da bir dizi temaslarda bulunarak bir takım yapılacak olan projeler ele alınmıştı. Gelen heyetler arasında Kara Yolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU ve Karayolları 9.Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan'da bulunuyordu.

Batman için yapılacak yatırımların takibini yapacağız

Karaismailoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Hasankeyf, Gercüş, Midyat’ı bir birine bağlayıp Habur’a ulaşan önemli ulaşım aksı burada yapılan sıcak asfalt çalışmasını yerinde izledik. Yine Batman genelinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak gerekli inceleme ve denetimlerini yapıyoruz. Biran önce devam eden projelerimizin bitmesi için her türlü gayreti göstereceğiz. Bundan sonra ilgililerle beraber Batman için yapılacak yatırımların takibini yapacağız' ifadelerine yer vermişti.

Çalışmalarla ilgili Destek sözü...

Gercüş halkının istek ve taleplerini Bakan Karaismailoğlu'na aktaran başkan Gündüz Günaydın, Gercüş’e 2.200 metre duble yol, 2.200 metre sağlı-sollu çevre yolunun kaldırımın yapılması, orta refüj ve ağaçlandırma (peyzaj) yapılması, Kırkat göledi yürüyüş ve bisiklet yolu yapılması, Midyat - Gercüş ilçe bağlantı yolu, Midyat-Gercüş eski yolu olan,  (2.500 MT ) asfalt yapılması konusunda Bakan Karaismailoğlu'na talepte bulunarak destek istedi.

Günaydın'dan Teşekkür

Belediye Başkanı Gündüz GÜNAYDIN, yaptığı açıklamada, "Bu süreçte bugüne kadar yapmış oldukları ve yapacakları hizmetlerden dolayı emeği geçen, desteklerini bizlerden esirgemeyen öncelikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’na, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na, Batman Valimiz Hulusi Şahin'e, AK Parti Batman Milletvekilimiz Ziver Özdemir'e, Batman AK Parti İl Başkanımız Av.A. Akif Gür'e, Karayolları 9.Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan'a, Batman ve Gercüş halkı adına yürekten teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın, seçimler öncesi Gercüşlü vatandaşlara verdikleri sözleri yerine getirmek için var güçleriyle çalıştıkları gibi daha güzel bir gercüş için de projeler ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)