Bartın MHP'den Basın Bayramı Kutlaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Teşkilatı Basın Bayramı nediniyle kutlama mesajı yayımladı.

Yerel 24.07.2013, 02:13 24.07.2013, 02:21
Bartın MHP'den Basın Bayramı Kutlaması
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal ve Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Basın üzerindeki sansürün kaldırılmasının yıl dönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

İl Başkanı Bilgin mesajında, "Milli değerlerimize saygılı, kişisel hak ve özgürlüklerin savunucusu, tarafsız ve özgür basınımız, genel ve yerel anlamda gündemi oluşturan tüm konuları ve yaşanan olayları olduğu gibi aktarma ve halkın sesi olma özelliği ile her daim demokratik toplumun vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda toplumun aynası konumundaki basınımız, hep hür kalmalı ve kesinlikle sansüre uğratılmamalı. Bu düşüncelerle, içinde bulunduğu bu zor şartlarda bile, sorumluluk duygusu içinde toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getirerek kamuoyunu aydınlatan basın çalışanlarının ve basın yayın kuruluşlarının 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutlar çalışmalarında başarılar dilerim" dedi.

Başkan Avni Kabasakal mesajında, "Bir ülkede demokrasi söz konusu ise basının özgür olması gerekmektedir. Basından sansürün kaldırılması, demokratik devlet ve toplum düzeninin alt yapısının oluşturulması yönünde atılmış önemli bir adımdır. Özgür düşüncenin önünde büyük bir engel olan ve basının özgürlüğünü kısıtlayarak asıl amacından uzaklaştıran sansürün kaldırılmasının yıl dönümünde görevleri sırasında yaşamlarını yitiren basın çalışanlarına Allah'tan rahmet diliyorum. Bu duygularla değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar çalışmalarında başarılar dilerim" dedi.

Kadın Kolları Başkanı Akmaz ise, "Bireylerin hayatta olup biteni tüm çıplaklığıyla öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde en etkili araçtır basın. . Gelişmiş demokrasilerdeki en önemli özgürlüklerden biri, ifade ve haber alma özgürlüğüdür. Demokratik hayatın vazgeçilmezi olan basının işlevini en iyi şekilde yerine getirilebilmesi için özgür olması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle basından sansürün kaldırılışının 105'inci yıldönümünü ve 24 Temmuz Basın Bayramı'nı kutlar, bütün basın emekçilerine çalışmalarında başarılar dilerim" dedi.
Yorumlar (0)