Başbakan Yıldırım; Milletvekilimizin Vefatından dolayı Üzüntümüz büyük

Başbakan Binali Yıldırım, kalp krizi geçirerek vefat eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel'in hemşehrilerinin gönlüne taht kurmuş çok değerli bir insan olduğunu belirterek, "AK Parti grubu olarak milletvekilimizin vefatından dolayı üzüntümüz büyük" dedi.

Yerel 25.09.2017, 22:10 25.09.2017, 22:16
Başbakan Yıldırım; Milletvekilimizin Vefatından dolayı Üzüntümüz büyük

Başbakan Binali Yıldırım, kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel'in kaldırıldığı Güven Hastanesi'ne geldi. Burada bir açıklama yapan Başbakan Yıldırım, "Gaziantep Milletvekilimiz Abdülkadir Yüksel, bugün geçirdiği kalp krizi sonrası Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Allah'tan rahmet diliyoruz, mekanı cennet olsun. Mecliste görevi başında kalp krizi geçiriyor. Hemen müdahale edilmesine rağmen maalesef hayata döndürülemedi. Çok değerli bir milletvekilimiz. Uzun yıllar doğduğu Bilecik'te belediye başkanlığı yaptı. Hemşehrilerinin gönlüne taht kurmuş çok değerli bir insandı. AK Parti grubu olarak milletvekilimizin vefatından dolayı üzüntümüz büyük. Yarın 11.00'de TBMM'de resmi tören düzenlenecek, ardından ikindi namazını müteakip doğduğu Bilecik'te toprağa verilecek" dedi.


TBMM Başkanı İsmail Kahraman ise, "Bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Allah gani gani rahmet eylesin. Örnek bir şahsiyetti. Yıllarca belediye başkanlığı yaptı. Çok çalışkan, gayretli, örnek bir şahsiyetti. Bizler iki dünyalıyız. Fani bir alemdeyiz, bir de vefa alemi var. Müslümanlar cennette buluşacak inşallah. Bütün ailesine sabırlar diliyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)