Basın, Halkın Demokratik Haber Alma Gücüdür

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

Yerel 10.01.2021, 13:41 10.01.2021, 15:01
Basın, Halkın Demokratik Haber Alma Gücüdür

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Demokrasinin vazgeçilmez unsuru, kamuoyunun haber alma hakkını doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışı ile sağlayan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa basınının şehrin dününü ve bugününü çok iyi bilen, ihtiyaçlarına vakıf şehrin hafızası durumundaki birbirinden değerli meslek mensuplarından oluştuğunu söyledi.

“MESAİ MEFHUMU GÖZETMEDEN VERDİKLERİ EMEKLERİNE ŞAHİDİZ “

Basın mensuplarının görevleri dolayısıyla zaman mefhumu gözetmeksizin verdikleri emeğe şahit olduklarını ifade eden Başkan Kibar, “ Basın mensuplarımızı vatandaşlarımızla aramızda bir köprü, bir bağ ve yol olarak kabul ediyoruz. Yaptığımız her işte, attığımız her adımda, bu şehir için yapılan her güzel işte basınımızın çok büyük katkısı var. Dolayısıyla bizler, basınımızın eleştirileri, yaklaşımları, öngörüleri, önerileri ve tavsiyeleriyle yolumuzu aydınlatıyoruz. Dün olduğu gibi, bugün ve bundan sonra da sorumluluğunun farkında olan, objektif, meslek ilkelerine bağlılığı ve saygısı tartışma konusu dahi edilemeyecek olan kıymetli basın mensuplarımızla birlikte Fatsa’mıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

“ZOR ŞARTLARDA GÖREV YAPAN BASIN EMEKÇİLERİNİ TEBRİK EDİYORUM “

Gazetecilerin bir fotoğraf karesi için saatlerce en doğru anı bekleyerek en zor şartlarda ilkeli ve dürüst haberleri iletmek için mücadele ettiklerini kaydeden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın, bir milletin müşterek sesidir.” ilkesinden yola çıkarak, muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaada çalışan tüm basın emekçilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden gazetecilere Allah’tan rahmet diliyor, bu vesileyle tüm gazete çalışanlarını en kalbi duygularımla sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyorum.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)