Başkan Abdulkadir Şanlı, Ebru Özkan Derhal Serbest Bırakılmalıdır

Şanlıurfa Memleket Sevdalıları Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, Kudüs’e ziyarete giden Ebru Özkan’ın hala gözaltında olmasına sessiz kalmadı.

Yerel 10.07.2018, 14:26
Başkan Abdulkadir Şanlı, Ebru Özkan Derhal Serbest Bırakılmalıdır

Şanlıurfa Memleket Sevdalıları Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, "Savunma hakkı ve kişisel görüşme hakkı hukuka aykırı olarak kısıtlanan Ebru Özkan derhal serbest bırakılmalıdır. Siyonist rejimin bu uygulamalarından vazgeçmelerini ve uluslararası hukuka saygılı olmalarını istiyoruz." 

Siyonist İsrail tarafından Kudüs’e ziyaret giden Türk vatandaşlarının gözaltına alınması ve haksız yere tutuklu olarak bırakılmasına sesiz kalmayarak açıklamada bulunan Şanlı; “İsrailli siyonistler şunu bilmelidir ki onlarca Ebru, Mehmet, Ali, Fatma ve aynı zamanda milyonlarca insanımız, Filistin ve Kudüs sevdasından hiçbir zaman vazgeçmeyecektir. İsrail hapishanelerinde 11 Haziran 2018 tarihinden itibaren günlerdir haksız olarak, hukuksuzca ve keyfi olarak gözaltında tutulan ve her çıkarıldığı mahkeme karşısında hukuksuzca keyfi gözaltı ve tutuklama süresini devam ettirilen, yetkililerce avukatlarıyla da uzun bir süre görüştürme yapılmayarak savunma hakkı ve kişisel görüşme hakkı hukuka aykırı olarak kısıtlanan Ebru Özkan derhal serbest bırakılmalıdır. Siyonist rejimin bu uygulamalarından vazgeçmelerini ve uluslararası hukuka saygılı olmalarını istiyoruz. Türkiye bu konuda ağırlığını ortaya koymalı ve kendi vatandaşının güvenliğini her yerde sağlamalıdır.” dedi.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)