Başkan Akın’dan 23 Nisan Mesajı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yerel 22.04.2020, 14:08 22.04.2020, 14:11
Başkan Akın’dan 23 Nisan Mesajı

Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100’üncü yılının kutladığını belirten Başkan Çetin Akın, 100 yıl önce bugün egemenliğin Türk Milletine ait olduğunun tescillendiğini söyledi. Kurtuluş Savaşında cephelerde canı pahasına, korkusuzca savaşan yiğit kahramanlarımız sayesinde özgürlüğümüze, bağımsızlığımıza kavuştuğumuzu ifade eden Başkan Akın, Türk Milleti olarak en büyük şansımızın Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dehaya sahip olduğumuza da dikkat çekti. Başkan Akın ayrıca dünya devletleri tarafından işgal edilen ülkemizin, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında tam bağımsız, çağdaş, aydınlık bir ülkeye dönüştüğünü de vurguladı.

“Atatürk çocuklara bayram armağan eden ilk lider oldu”

23 Nisan’ın bir diğer öneminin çocuk bayramı olarak kutlandığını da ifade eden Başkan Akın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi çocuklara emanet edecek kadar güvendiği ve değer verdiğini bu nedenle Atatürk’ün çocuklara bayram armağan eden ilk lider olduğunu da dile getirdi.

“23 Nisan coşkumuzu evlerimizde yaşayalım”

Başkan Çetin Akın’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şu şekilde:

“Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100’üncü yılını kutluyoruz. 23 Nisan 1920’de Birinci Millet Meclisimiz açılmış ve egemenlik kayıtsız şartsız milletimize ait olmuştur. Kurtuluş Savaşında tüm cephelerde canı pahasına, korkusuzca savaşan yiğit kahramanlarımız sayesinde özgürlüğümüze, bağımsızlığımıza kavuştuk. Türk Milleti olarak bizlerin en önemli şansı Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dehaya sahip olmamızdır. Dünya devletleri tarafından işgal edilen ülkemiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında tam bağımsız, çağdaş, aydınlık bir ülkeye dönüştü.

23 Nisan’da hem yüce zaferimizi hem de çocuklarımızın bayramını kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımıza hep güvendi ve inandı. Bu sebeple de 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etti. Türk halkı olarak bizler de 100 yıldır aynı heyecan, coşku ve de mutlulukla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyoruz. Korona virüs salgını nedeniyle geçtiğimiz senelerde olduğu gibi ne yazık ki bu sene meydanlarımızda, cadde ve sokaklarımızda, okullarımızda bayramımızı görkemle kutlayamayacağız. Bu nedenle 23 Nisan coşkumuzu evlerimizde yaşayalım. Çocuklarımıza şanlı tarihimizi, azim ve kararlıklıkla kazandığımız mücadelemizi anlatalım, en önemlisi Atatürk’ü anlatalım. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100’üncü yıl coşkusunu evlerimizde yaşayalım.

Bu vesileyle başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle bir kez daha anıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442